Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelen gondolkodom,...

Diákhitelen gondolkodom, ebben az esetben mit javasoltok?

Figyelt kérdés

felszeretném venni a diákhitelt, a maxot, 1 összegben. ez most 200ezer forint. nem el költöteni szeretné, hanem egy az egyben lekötni, és amikor jön hozzá a további két félév összege, azokat is hozzátenni. Dolgozom, kapok ösztöndíjakat, talán még ebből is tudok félretenni.


Megéri ez így? mert lenne mivel elindulnom az életbe, de a kamatok miatt parázok.


2009. okt. 9. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz magadnak, akkor nem veszed föl!
2009. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

De ne feled el hogy ha befejezted tanulmányaidat el kell kezdened visszafizetni(van valami halasztási lehetőség ha jól tudom, de most nem az a lényeg) és adósággal kezded az életed, ha nincs konkrétan szügséged arra az összegre csak be akarod fektetni akkor nem ajánlom hogy fölved.

Nem jó ha van eleve adósságod és utána ha télleg kell vmihez hitel akkor csak ond a fölös törlesztőrészletek. Ha tudsz mit férreteni sztem az elég nem vállalj fölösleges dósságot.

2009. okt. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én mindenkinek azt szoktam mondani, hogy ne vegye fel! persze tudom, van olyan, hogy egyszerűen nem bírják anyagilag az iskolát fizetni, és enélkül nem mehetne továbbtanulni az illető, olyankor meg lehet érteni. De ha egy pici esély is van rá, hogy kibírod nélküle,akkor inkább ne. A suli végeztével adóssággal fogod kezdeni az életed, akár ez lehet (több) millió ft is, és semmi garancia nincs rá, hogy lesz munkahelyed, amiből majd vissza tudod fizetni. sajnos ilyen világot élünk. Tudom nagyon csábító a diákhitel, de sokan esnek a ,,csapdájába". A suli első féléve anyagilag talán a legrosszabb, mert ekkor pl.ösztöndíjat nem kapsz, sőt lehet h dolgozni sem tudsz,mert mondjuk sokan jelentkeznek diákmunkára és téged pont nem hívnak vissza. Ha mindenképp fel akarod venni,akkor az első félévben vegyél fel, de ne a max összeget, és ha megteheted akkor ne több éven keresztül igényeld!

Ösztöndíjjal, szoc.támogatással, diákmunkával, albi helyett kollágiummal már szerintem ki lehet bírni, főleg ha a szülők is be tudnak segíteni

2009. okt. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben fel ne vedd! Gondolj bele: a diákhitel éves kamata jelenleg 10,5%. A legjobb esetben is csak ennyit kapsz kamatként, ha lekötöd, de abból lejön a kamatadó, ami a kamat 20%-a. Számolj!
2009. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy dilemma ez.

Ugyanis a gondolkodásod nem feltétlen rossz, hiszen tanulmányaid befejeztével lesz tőkéd - ezzel szemben azonban lesz adósságod is.

Kérdés, hogy mit szeretnél kezdeni a tanulmányaid befejezése után. Mert ha tanulsz öt évet, és az öt év alatt gyűjtögeted, akkor lesz 1 millió forintod (és a kamatai kb. 200e Ft), ez lehet egy lakáshitelhez jó alap, ha még egyszer ennyivel meg tudod valahonnan toldani. (Igaz már másfélmilliós önerővel is tudsz lakást venni). Ekkor egyből a te saját lakásod fogod fizetni + a diákhitelt. Ezzel viszont számolni kell.

Ugyanis ha a tanulmányaid befejeztével NINCS tőkéd, akkor a lakáshitel az szinte kizárt, tehát vagy mész albérletbe, és más zsebét tömöd, vagy maradsz a szülőknél, és próbálsz kezdeni valamit magaddal.


Tehát az, hogy felvedd-e az attól függ, hogy mit is szeretnél vele MAJD kezdeni.


Hozzá kell tenni, a számládon lévő pénz nagy csábítás bármire, így csak ésszel.


Ha a tanulmányaid után lakást akarsz vásárolni és nem lesz elég tőkéd, akkor EGYÉRTELMŰEN vedd fel. Ma a lakáshitelek kamatai sem épp kedvezőek, a személyi hitelekről nem is beszélve. Tehát jobban jársz a diákhitellel.

Azonban a céltalanságnak nagy árat fizetnél!


Nekem sok ismerősöm csinálja azt, hogy szeretne valamit venni pl. áruhitelre, de helyette a diákhitelből veszi meg, mert sokkal jobb kondíciókkal kapja. És nem mindegy, hogy 35%-os a THM egy áruhitel esetén, vagy 10%-ot fizet a DH központnak...

2009. okt. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! azt hiszem te értetted meg a legjobban amit kérdeztem.

nem azért akarom felvenni, hogy most elköltsem, hanem hogy ugye lekössem, és mikor végzek legyen egy bizonyos tőkém. ugye 3 félévem van a jelenlegivel vissza. szeretnék csúszni egy félévet, hogy legyen még kolim, meg ösztöndíjaim, aztán úgy is utána mesterképzés


tehát 3-4 félévre venném fel, és lekötném, h miután kikerülök az életbe, betudjak nevezni egy lakásra, vagy kocsira.

most havit 4-5ezret, sztem nem vészes törleszteni, főleg ha olyan állásom is lesz, mint közalkalmazott.

2009. okt. 9. 17:48
 7/8 anonim válasza:

Azért hogy lakáshoz legyen tőkéd vagy kocsihoz ne vadd fel a diákhitelt hiszen nemcsak a diákhitel törleszőjéhez fog majd jönni a lakáshitelé és az úgy már lehet h sok lessz.

Inkább ajánlanám a lakáslízinget: ez olyan mintha albérletet fizetnél, de azt a banknak teszed(aki megvette helyetted a lakást) és idővel a tiéd lesz, de azt sem kell megvárnod, bármikor eladhatod és ha többért adod el mint amennyiért megvetted még nyersz is a dolgon.

2009. okt. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hülyeség amiben gondolkozol. Azt azonban érdemes megfontolnod, hogy mibe fektesd a pénzt. Nem biztos, hogy a lekötés a legjobb. Ha olyan befektetésbe tudod rakni, ami a diákhitel kamatánál többet termel, akkor igenis jól jársz. Elkeserítő ez a pénzügyi analfabétizmus ami itt megy. :S

Ha például biztos vagy benne, hogy később lakásra kéne a pénz, akkor egy jó lehetőség fundamentát fizetni a diákhitelből. Nézz utána, számolgass, és kijöhet, hogy mégiscsak megéri a diákhitel.

2009. dec. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!