Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Amikor bemegyek egy bankba az...

Amikor bemegyek egy bankba az ügyintéző akinél hitelt intézek ő kap jutalékot, vagy neki mindegy kinél írom alá a szerződést?

Figyelt kérdés
Egy hitelközvetítővel is tárgyalok, és abankba is bementem kíváncsi vagyok, hogy ugyananál a banknál tényleg tud-e a közvetítő jobb kondíciókkal hitelt ajánlani. Illetve a jelzáloghitelhez az értékbecslést, ha a hitelközvetítő intézi, indítja el akkor azt a papírt (térkép mittoménmit még) :) )ha megkapom akkor azzal az értékbecsléssel bemehetek-e a bankba, ha nekem egyszerűbb a sima ügyintézőnél megkötni a szerződést. persze tudom ez esetben a hitelközvetítő elesik a banki jutalékától, de egyelőre úgy tűnik a hitelközvetítő lassan dolgozik, és nagyobb hitelt szeretne rámtukmálni. és nekem pénzbe kerül elmászkálni hozzá és a papírokat átadogatni neki. Míg a bank szinte helyben van és csak simán bemehetnék. de még nem derült ki, hogy a hitelközvetítő milyen törlesztőt tudna ajánlani. na bocs, ha bonyolult módon fogalmaztam, ha valami nem lrthető kérdezzetek bátran. :) remélem van aki jártasabb ebben a témában. :)

2013. jún. 12. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A banki ügyintéző is kap jutalékot, de nem annyit, mint egy külsős hitelközvetítő. Ha nem akarod kifizetni a közvetítő munkáját, mert szerinted lassú és nem érdemli meg, az lenne a tisztességes, ha most mielőbb megmondanád ezt neki, és nem dolgoztatod tovább ingyen...


A törlesztő ugyanannyi lesz, akár közvetítőn keresztül intézed, akár személyesen a bankban...

2013. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A banki hitelügyintéző nem kap jutalékot a megkötött szerződések után.
2013. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A közvetítő azt mondta neki nem kel fizetnem az ő utaléka a banktól származik csak. Mellesleg én mentem el hozzá és szinte még nem mondott nekem semmit. Tegnap írtam neki, hogy mennyi lenne a törlesztőm x összegre y futamidőre felvéve. erre azt válaszolta, hogy elöbb csak becsültessük fel a jelzáloghoz az ingatlant. hátha magasabb hitelt is megoldhatunk. én értem az ő álláspontját, de a törlesztőrészletre amik érdekelnének azért lennék kíváncsi, hogy tudjak dönteni melyiket válasszam. erre nem adott még lehetőséget. szeretnék tisztességes lenni, de legalább tudnék mi alapján választani. elsőnek lakásvásárlásban is gondolkodtam nem csak lozing és egyéb hitelkiváltásban. úgy kedvezőbb hitelt ajánlott a közvetítő mint a bank. de nagyon úgy néz ki lakásvásárlás nem lesz megoldható. ezt a közvetítő nem igazán látja be. még próbálkozna. én mint említettem feltettema kérdést, hogy akkor kb negyedannyi hitelre van szükségem mi lenne a törlesztő amit ajánlani tud, erre nem kaptam választ.viszont az értékbecslést el kell lassan indítanom. csak nem tudok dönteni, hogy a bankba menjek be, vagy a közvetítőnek szóljak. Ugyanis, ha a közvetítő nem ad jó kondícióval lehetőséget akkor már nem dolgoztatnám az értékbecsléssel sem. :) remélem érthető. Kedves második válaszoló te mire alapozod a válaszod, hogy nem kap a bani ügyintéző jutalékot?
2013. jún. 12. 09:42
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

A közvetítőt felejtsd el. Menj a bankba, és ott intézd. Ha azon múlik, hogy kap-e az ügyintéző jutalékot, akkor abba bele fogsz betegedni...ne foglalkozz vele...ez járulékos ktg.

A törlesztő csak akkor derül ki, ha látják mire vagy képes...lehet, hogy kockázatosnak tartanak... akkor annyi.

Jó fizetésnél, kiváló jelzálognál már van esélyed alkudozni.

2013. jún. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!