Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány nap eltelte után mondhatj...

Hány nap eltelte után mondhatják fel a hitel szerződést?

Figyelt kérdés
A bankok már mindent meg tehetnek? Én azt tanultam, hogy 90 nap késedelmes fizetés után. Aztán ezt megváltoztatták 60 napra. Amit 04-15-én kellett volna befizetnem azt 05.15-én tudtam csak befizetni. Az akkor most 60 napnak számít? Viszont a banknál azt mondták ha elküldöm a fizetést igazoló szelvényeket akkor vissza állítják 15.000ft ellenében amiből 5.000 csak a felmondó LEVÉL!! és a további 10.000 ft pedig a visszaállítási díj. És azt mondták, hogy ők valójában 15 naptári nap után felmondhatják a szerződést. A törlesztő részleteket is alig tudjuk kifizetni ugyanis megduplázódtak a felvétel óta és most még 15.000 ft-ot kérnek tőlünk. Most akkor pontosan hány napot is lehet késni a törvény szerint?

2013. máj. 24. 12:03
 1/3 anonim válasza:
a szerződést kell elolvasni. Ha utána ők nem küldtek semmit, hogy változik valami akkor annyi amennyi a szerződésben van.
2013. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A (z elolvasott, megértett, aláírt) szerződésen rajta kell lennie annak is, hogy mennyi idő után mondhatja fel a szerződést a bank. Ez módosulhat az esetleges szerződés/ÁSZF módosulásokkal.

A törvény nem ír elő időt arra, hogy mennyi idő után bonthatja fel a szerződést a bank. Arra ír elő időt, hogy 90 napnyi, a minimálbér összegét meghaladó tartozás után teheti fel az adataidat a KHR negatív adóslistájára.

2013. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!!
2013. máj. 24. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!