Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A PayPal tud jogtalanul pénzt...

A PayPal tud jogtalanul pénzt levenni a bankszámlámról?

Figyelt kérdés

Pár dolgot szeretnék venni ebay-en, ezért regisztráltam a PayPal-en. Utánanéztem a PayPal veszélyeinek és több külföldi oldalt találtam, amelyek hosszasan taglalják, hogy a PayPal véletlenszerűen befagyasztotta a felhasználók számláját, "pénzt lopott tőlük" stb és ráadásul vitás esetekben a cég luxemburgi központjával kell pereskedni angolul. Erre magyar oldalakon is találtam utalásokat.

Ha csak vásárolni szeretnék, akkor fenn áll annak a veszélye, hogy a bankszámlámról pénzt vegyenek le jogtalanul?



2013. jún. 15. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Normális bankoknál van webkártya lehetőség, amire csak akkor teszel (ingyen) pénzt a rendes számládról, amikor ténylegesen vásárolni akarsz. Na ezzel vegyen le...


A Paypal saját magától amúgy szerintem nem csinálna ilyet. Ami lehet (csak persze ők nem csináltak semmit...), az az, hogy akartak vásárolni valamit a neten, de pl b*sztak kifizetni, az eladó meg a Paypalon keresztül inkasszózott.

2013. jún. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a PP ilyeneket csinálna akkor nem lenne a világ abszolut első számú és legkedveltebb online fizető eszköze.


A számládat zárolni pedig a PP nem tudja, maximum a PP accountodat.

2013. jún. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tud, mert nincs hozzáférése a bankszámládhoz. Ha kártyával használod a Paypalt, akkor a kártyatársaság (Visa, stb) terheli meg a bankszámládat, és ők továbbitják a pénzt a Paypal felé. Ha feltöltéssel használod a Paypalt, akkor pedig te magad kezdeményezed az átutalást. De olyan nincs is, hogy bankszámlát megterhelni. Ezért is adhatod meg bárkinek a bankszámlaszámodat. Tehát még 1x mondom, hogy a Paypal nem fér hozzá a bankszámládhoz, erre csak a kártyatársaságoknak van jogosultsága, akik a bankoddal szerződtek. A Paypal nem a bankodtól kapja a pénzedet, hanem a kártyatársaságtól. Ezért van az, hogy ha a Paypalon kártyával fizetsz, akkor a pénzt azonnal megkapja az eladó, de a számládon még napokig zárolva van az összeg. A Paypal azonnal megkapja a zsét a kártyatársaságtól, a kártyatársaság pedig csak napok múlva kapja meg átutalással a pénzt a bankodtól.. De ez már automatikus.

A másik módszer a feltöltés, de mint mondtam, ott a bankszámládról te magad utalsz át az Unicredit bankon keresztül a Paypalnak. Tehát az sem a Paypal részéről történő önkényes számlaterhelés. amit te vélelmezel a kérdésben

2013. jún. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Láttam, hogy az ebay-en nagyon drága sportautókat is árulnak PayPal fizetési lehetőséggel. Gondolom, hogy akkor az én pár 10 ezer Ft-os vásárlásommal sem lesz gond.

2013. jún. 16. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!