Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Első saját lakásom megvásárlás...

Első saját lakásom megvásárlásához milyen hitelt érdemes felvenni? Kb.4,5-5 millióra lenne szükségem.

Figyelt kérdés
2013. jún. 15. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mennyi a bejelentett nettó jövedelmed?

Mióta van munkaviszonyod?


Az se biztos, hogy megadják, ha nem felelsz meg a feltételeknek.

2013. jún. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A mai világba nagyon nem célszerű hitelbe belevágni. Oké hogy ha van jó fizető munkahelyed meg ha lépnél is már ez ügyben, meg ha hosszútávú értem én. Csak bármikor beüthet a probléma és akkor lehet majd fejfájás. A svájci meg forint alapút felejtsd el mindenképp.

Én azt javaslom hogy járd körbe a bankokat és érdeklődj mindenhol. Aztán a lehető legjobbat próbáld kifogni, csak vigyázz vele, mert ha veszel egy lakást arra még költeni is kellhet, szóval én úgy venném fel hogy a fontosabb munkákra is legyen elegendő pénzed.

2013. jún. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A nettó jövedelmem havi 122 ezer Ft. 3 éve dolgozom, és természetesen nem állítom, hogy biztos munkahely, de jelen pillanatban is szakemberhiány van.

Az a gondom, hogy most havi 40 ezret fizetek az albérletért, és jobb lenne, ha pl. ugyanennyit törlesztenék, akkor nem érezném úgy, hogy az ablakon kidobott pénz.

Ebbe az összegbe már beleszámoltam azt is, hogy ki kell festeni a lakást (ami ennél több munkával jár, azt nem venném meg), és néhány dolgot, amit nem tudok használtan szerezni venni kell bele.

2013. jún. 15. 10:28
 4/13 anonim ***** válasza:

Egy nagyon fontos dolog: mielőtt aláírsz hitelszerződést, MINDEN ESETBEN olvasd el a bank weboldalán a rá vonatkozó HIRDETMÉNYT. Ugyanis sok rejtett költség, buktató csak abból derül ki.

Unalmas olvasmány, de komoly összeget lehet bukni, ha kihagyja valaki és úgy ír alá.

2013. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Úgy tapasztalom - az itteni válaszok alapján - meglehetősen tájékozatlanok az emberek a mai hitellehetőségről.


Néhány egyedi kivételtől eltekintve eleve nem lehet deviza alapú hitelt igényelni most, de nincs is rá szükség, hiszen államilag kamattámogatott hitelt kaphatsz használt lakás vásárlására, ráadásul olyan alacsony "békebeli" kamattal, (6-6,5%), mint sok évvel ez előtt.


Néhány lényeges kérdés ahhoz, hogy meg tudjam ítélni, mik a lehetőségeid:


Hány éves vagy?

Mennyibe kerül a kiszemelt lakás?

Hol szeretnél lakást vásárolni?

Mennyi kp-d van a vásárlásra, egyéb költségekre (ügyvéd, illeték, közjegyző, értékbecslés, költözés, stb)?

2013. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

26 éves vagyok, Győrben szeretnék lakást vásárolni. Még nem határoztam pontosan, hogy a több kinézett lakás közül melyiket érné meg megvásárolni, de átlagban 10-11 millió között van az áruk.

A szüleim segítségével kb. 7 milliót tudok kifizetni, a többit hitelből kell megoldanom.

2013. jún. 15. 11:17
 7/13 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján nagyon jók a kilátásaid, minden banknál jogosult vagy államilag kamattámogatott lakáshitelre és még egyéb kedvezményekre is.

Tudok Neked olyan bankokat ajánlani, ahol 5 évre fix 6-6,5% a törlesztőrészleted (bankfüggő). Utána is van lehetőség újra fixálni pl 5,5%-ra a kamatot. Ingyenes a becslés, visszatérítik a közjegyző díját, nincs folyósítási jutalék sem. Van lehetőség korlátlan számban díjmentes előtörlesztést is kérni, tehát ha lesz pluszban pénzed, ezzel csökkentheted a teljes tartozásodat úgy, hogy a bank nem számít fel ezért pluszban díjat.

2013. jún. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit játszottam a számokkal.:


4,3M hitelre, első 5 évre 6%-os kamattal számolva lehet olyan konstrukciót összerakni, hogy 4 évig 46.000Ft lenne a részlet, majd további 4 évig 60.000Ft lesz a részlet 7%-os kamattal. Összességében a visszafizetendő így 5.088.000Ft, ez 788.000Ft-tal több, mint amit felvennél, gyakorlatilag ennyibe kerülne Neked a hitel.


8 év alatt albérletre kifizetsz 40.000ft/hó esetén (ha állandó a bérleti díj...) 3.840.000Ft-ot.


Ezek alapján nem kérdés, mi éri meg jobban.

2013. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nem is tudod, mennyit segítettél. Így levezetve nem is tűnik olyan vészesnek a dolog.
2013. jún. 16. 19:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Tudom, hogyan sokan félnek még mindig a hitelektől, mert igen sokan megégették magukat pl a devizahitelesek, de a most kapható hitelek már sokkal biztonságosabbak.


Az előbbi példában leírt ajánlatban van egy trükk:). Kétféle állami támogatást gyúrtam egybe, így jöttek ki ezek a számok. A Te jövedelmed nem teszi lehetővé, hogy ilyen magas törlesztőrészleteket vállalj adóstárs nélkül, viszont ha érdekel, hogy lehet ezt mégis megoldani egyedüli adósként, szívesen megmutatom.

2013. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!