Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelből hogy tudnék...

Diákhitelből hogy tudnék saját vállalkozást elindítani vagy éppen egyéb profitszerző tevékenységbe vagy valamibe befektetni, mibe érdemes egyáltalán több százezret tenni, amiből valóban jobban járok, mintha bankban hagynám?

Figyelt kérdés
Mondjuk, ha két fél évre felvennék 400-500 ezret.

2012. nov. 8. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem éri meg mert csak a diákhitel 1. szabad felhasználású.
2012. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom és DH1-ről van szó, amúgy meg épp ezért kérdem.
2012. nov. 8. 22:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Mihez értesz, miben vagy jó?
2012. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kapo1588 ***** válasza:
21%
fel ne vedd.. én most bírtam kifizetni. menj el dolgozni és abból tegyél félre ne arcoskodj...
2012. nov. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

kapo1588, úgy gondolom a válaszod alapján, hogy pénzügyi téren rengeteg mindennel nem vagy tisztában.


2008 óta veszem fel a diákhitelt folyamatosan. Eddig 1,8 millió lett felvéve, majd az utolsóval lesz kerek 2 millió. A pénzt egy befektetési alapba tettem, úgy hogy a saját pénzemből 100 ezer forint kezdőtőkét raktam hozzá.

Eddig a bent lévő saját 1,9 millió már 2,7 millióra duzzadt. Jövő nyárra a felvett 2 millióból és a kezdő 100 ezerből együttesen már 3 millió lesz a számlán.

Kb. akkor kezdem majd el a törlesztést, havi 10 ezer forinttal. A pénzt a számláról fogom kivenni, de a többi persze továbbra is kamatozik.

Így kb. 10 év múlva lesz visszafizetve a teljes hitel, addigra viszont a számlán lesz az eddigi hozamok alapján 9 millió forint. És ekkor már minden hitel vissza is lett fizetve, tehát ez a 9 millió is csak azért ennyi, mert közben olyan 2,5 milliót visszafizettem belőle az államnak, amúgy még több lenne. Tehát majd 10 év múlva lesz a 100 ezer forint alap pénzből durván 10 millióm. Mindenképp megéri, igaz nem holnap lesz, de nagyon fontosnak tartom, hogy a pénzügyi gondolkodásom hosszútávra szóljon.

2012. nov. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

kedves 14.34-es.

A számításod két helyen hibádzik. 2008 óta a felvett diákhiteled is kamatozott, mégpedig oly módon, hogy minden évben tőkésítették a kamatokat, tehát az aktuális tőketartozásod már jóval több, mint amit összesen felvettél.


Tételezzük fel, hogy az összes tartozásod ma 2,5 millió Ft (Nézd meg az éves értesítőt, abban benne van, hogy pontosan mennyi). Ennek éves kamata 8%-kal számolva 200.000Ft, tehát ha Te csak havi 10.000Ft-tal szeretnél törleszteni, akkor egyfolytában nőni fog a tartozásod és nem fogyni.

2012. nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

és még egy tévedés.


Hogyan számoltad ki 2 millió Ft tartozásra, havi 10.000Ft-os törlesztővel a 10 éves futamidőt?

Ez még kamatok nélkül is lehetetlen lenne.

2012. nov. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"kapo1588, úgy gondolom a válaszod alapján, hogy pénzügyi téren rengeteg mindennel nem vagy tisztában.

2008 óta veszem fel a diákhitelt folyamatosan. Eddig 1,8 millió lett felvéve, majd az utolsóval lesz kerek 2 millió. A pénzt egy befektetési alapba tettem, úgy hogy a saját pénzemből 100 ezer forint kezdőtőkét raktam hozzá.

Eddig a bent lévő saját 1,9 millió már 2,7 millióra duzzadt. Jövő nyárra a felvett 2 millióból és a kezdő 100 ezerből együttesen már 3 millió lesz a számlán. "


Nem ártana tisztázni, hogy mennyi a kamata a diákhitelnek. Ha nem extrém alacsony (gondolom, nem) akkor igen kockázatos befektetésre fordítani, mert míg a tartozás fix, addig a bef alap vagy hozza az elvárt teljesítményt, vagy nem. A te esetedben hozta.


Én is gondolkodtam azon, hogy felveszek hitelt oly módon, hogy a fizuból fedezném a törlesztőt, és mehetne értékalapú befektetésbe a hitelösszeg, de nem mertem meglépni eddig. Szerintem nem is fogom.

2012. nov. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kapo1588 ***** válasza:

a diákhitel kamata 8 % most amit minden évbe tőkésítenek, tehát a kedves befektetési gurunak már rég nem kétmillió a tartozása:) cseresznye válasza volt korrekt:)

félre ne értsetek én is fektetek értékpapírba de a saját pénzemből nem hitelből. jobb érzés ha bukta is van nincs pánik:)

2012. nov. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen cikk tökéletesen összefoglalja én is mi alapján kezdtem el az egészet.

Néhány adatom nem pontos, mert azokat, amivel nincs pontos adat -például hogy a jövőben mekkora lesz a hozama a befektetésnek- most számoltam ki a Windows számológépével, pl az eddigi hozamot alapul véve. Ezért elnézést. De inkább a cikket ajánlanám, mert minden további szájtépésemnél többet mond. :)

2012. nov. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!