Maestro kártya mennyire elfogadott?

Figyelt kérdés

Unicreditnél tegnap kaptam meg a Maestro bankkártyám.

Van rajta kód, neten lehet használni elvileg.


De tényleg nem annyira elfogadott neten illetve boltokban sem vagy ez csak régi szöveg és ma már az?



2013. jún. 19. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Miután a visa kivonul az országból (A sajtó nyilatkozatuk alapján, az Orbány kormány bank adói miatt) kénytelenek lesznek elfogadni mindenhol.
2013. jún. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A bolti fizetéssel eddig sem volt gond, itthon mindenhol használható.

A gond a netes fizetéssel van, mert a Maestro a Mastercard "gazdaságos" változata, tehát szűkebb használatra lett kitalálva. Nevezetesen az ATM használatra és a bolti fizetésre.

2013. jún. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Első:

Kár, hogy egy ilyen kérdésben is csak a kormányt és a jobb oldalt tudod szidni. Téged minősít meg azokat akiket támogatsz.

Na mondjuk őket már nem kell minősíteni...

2013. jún. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell, mint mondtam ők mondták:

[link]

2013. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell, mint mondtam ők mondták: "


Ebben egy kanyi szó sincs se bankadóról se tranzakciós adóról. A kártyakibocsátó jutalékot fizet a banknak a tranzakciók után. Ennek a kötelező mértékét törölték el, és azt sem a magyar kormány, hanem az EU-s szabályozás. A piacon kisebb Visa pedig nem bírja az árversenyt a naggyal.

2013. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok balos, én szeretem Viktor, a dohánykoncessziós dologog miatt, éppen most tömi hatalmasra a zsebemet, mert a dohányosok nem vesznek cigit, így az én üzletem nő:D

Másik, a jutalék díjakból veszik le a tranzakciós díjat. A bankok tovább hárítják azt, az ügyfélre, és a kártyaszolgáltatókra is. Csak ezt így nem lehet kimondani, mert akkor borulna a bili. Nagy veszteség a Visa az országnak, mivel így, csak egy cég marad, tehát nem lesz verseny. Az árak fikszek lesznek.

2013. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"éppen most tömi hatalmasra a zsebemet, mert a dohányosok nem vesznek cigit, így az én üzletem nő:D "


Nikotintapaszt árulsz vagy mi? :)



Maestro amúgy elfogadott. Sőt, vannak országok ahol szinte csak az a divat, pl. Benelux államokban van ahol csak az jó, de talán máshol is. Fura a Mastercardhoz és Visahoz szokott embernek.

2013. jún. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valami hasonlót...


Én Visahoz vagyok szokva 10 éve már...mindegy majd kint nyitok számlát...

2013. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

3-as:


Meddig kell még eltűrnünk, hogy ha valaki egy rosszalló megjegyzést tesz erre a zsarnoki kormányra, akkor rögtön balosnak titulálják? Kicsit unalmas, de egyúttal bosszantó is már ez az egydimenziós gondolkozás.

2013. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha unalmas az egydimenziós gondolkodás, akkor próbálj meg kicsit értelmesebben gondolkodni.


A szocliberális 8 év gondolom nagyon szép volt. Miattuk került olyan mélyre az ország ahova. Békeidőben ekkora pusztulást ország nem nagyon ért meg.

2010 óta ebből próbálja a kormány felhozni, még ha nem is könnyű feladat. És jelentős sikereket értek el.


De, tényleg ne politizáljunk egy ilyen kérdésnél.

2013. jún. 28. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!