Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP junior bankkártyával...

OTP junior bankkártyával fizettem a minap többször is Ebay-en, nem paypal-lal, csak átutalással, és nem értem, hogy a vásárolt összegen felül, miért vesznek még le a számlámról minden egyes vásárlásnál 1 dollárt. Miért van ez?

Figyelt kérdés

2013. jún. 20. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert tisztelt Matolcsy úr és Orbán úr kitalálta nekünk a tranzakciós díjat!!!... :-[[

Ha magyar webáruházban kártyával fizetsz, vagy átutalsz pénz, akkor is +pénzt számolnak fel a tranzakciós díj miatt...


Az OTP szépen áthárított az Ügyfelekre a tranzakciós díjat, ezt fizeted...

2013. jún. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Mert tisztelt Matolcsy úr és Orbán úr kitalálta nekünk a tranzakciós díjat!!!... :-[[

Ha magyar webáruházban kártyával fizetsz, vagy átutalsz pénz, akkor is +pénzt számolnak fel a tranzakciós díj miatt... "


Szintén OTP, Net számlacsomag, szoktam használni internetes vásárlásra is a hozzá tartozó Mastercard kártyámat, és nem szokott semmi pluszt levonni. Ezt is megmagyaráznád, hogy miért van?


Az 1 USD-hez mit ír jogcímnek? Vagy ha 10USD-ért veszel valamit, akkor eleve 11-et von le? Mert akkor azt nem az OTP bank veszi le, hanem az, ahol fizetsz. Elképzelhető az eladó bankja veri rád a banki költségeket.

2013. jún. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"...Szintén OTP, Net számlacsomag, szoktam használni internetes vásárlásra is a hozzá tartozó Mastercard kártyámat, és nem szokott semmi pluszt levonni. Ezt is megmagyaráznád, hogy miért van?


Az 1 USD-hez mit ír jogcímnek? Vagy ha 10USD-ért veszel valamit, akkor eleve 11-et von le? Mert akkor azt nem az OTP bank veszi le, hanem az, ahol fizetsz. Elképzelhető az eladó bankja veri rád a banki költségeket..."

======= ======= ======= ======= ======= =========


1./ Neked azért nem számítanak fel (egyelőre) tranzakciós díjat, mert néhány régebbi számlacsomagnál nem változtattak a szerződésen...

Nekem is van olyan régen megkötött bankszámlám (K&H Banknál) aminél nem számítanak fel tranzakciós díjat, viszont a Raiffeisen (régen megkötött) bankszámlámnál és a gyerekeim CIB számláinál újabban felszámolják ezt a +díjat...

A bankkártya használatnál is : egyiknél az egyik bank felszámítja, a másiknál nem...


2./ Én is elég sokat vásárolok a neten és bankkártyával... Nekem a Raiffeisen bankkártyára tettek rá tranzakciós díjat, ezt nem vásárláskor vonja le a bank a vételárral együtt, hanem 1-2 nap múlva jelenik meg a számlatörténetben egy külön tételként...


3./ Igen, elképzelhető, hogy az Eladó bankja számol fel +kezelési költséget...


#1 voltam...

2013. jún. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Régen is vontak valamennyit az átutalásért a legtöbb helyen, csak nem annyit, mint most.


Természetesen azért vonnak le most is, mert csak átutalással veszel. Térj vissza a régi módszerhez.


Ha régen nem vontak ezen a módon és most igen, akkor megváltoztak a bankszámlád kondíciói. Ezekre néha szentelj figyelmet ezután. A bankod honlapján a hirdetmények menüpontban fent van a számlád összes létező költsége. Keresd meg és csekkold havonta egyszer, hogy változatlan-e még.

2013. jún. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De eddig csak eBay-nél vettek le, utaltam egy hete kb máshová is, illetve nem is utalás hanem internetes fizetés volt ez is meg ugye eBay-os is, és ott nem vontak le plusz 1dollárt, sőt semennyit sem.
2013. jún. 20. 11:30
 6/6 Hintalow ***** válasza:
100%

Kicsit tisztázzuk a dolgokat:

- ha kártyával fizetsz, az nem utalás, hanem kártyás vásárlás.

- Ebay-en ha kártyával fizetsz, akkor a paypal rendszerén keresztül teszed, máshogy nem tudsz. (az ebay-paypal egy cég)

- Viszont van arra lehetőség, hogy saját paypal fiók nélkül, egyfajta "vendégfelhasználóként" fizess, te is ezt tetted valószínűleg.

- Ez meg is magyarázza az 1 dolláros terheléseket: ha csinálsz paypal fiókot, és hozzákapcsolod a kártyádat, a paypal csinál egy 1 dolláros próbatranzakciót, hogy működő számla van -e a kártyád mögött. (ez ilyenkor csak egyszer történik meg)


-VISZONT! ha ilyen "vendégfelhasználóként" (ahogy te is tetted) fizetsz ebayen a paypal közreműködésével, ez az 1 dolláros ellenőrzés minden egyes alkalommal megtörténik, mert a rendszer nem tárolja el az adataidat.

Ennyi lenne a nagy rejtély.


Ja igen, azok az 1 dolcsik nem fognak levonódni a számládról, ha lejár a zárolási határidejük (magyar bankoknál jellemzően 2 hét) szépen visszamegy az egyenlegedhez.

2013. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!