Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 30000 Ft diákhitelt szeretn...

Ha 30000 Ft diákhitelt szeretnék egész évre felvenni összesen,5 év múlva mennyire nő a tartozás?

Figyelt kérdés
2013. jún. 24. 17:59
 1/6 anonim válasza:
Nem vehetsz fel csak 30000 Ft-ot, miért nem olvasod el a diákhitel.hu-t....ha megigényeled a legkisebb összeget, ami 15 000 Ft, akkor az egész szemeszterben járni fog neked... 5 hónappal számolva az 75000 Ft..igaz az is hogy ha nem akarod az egészet elkölteni, akkor a többit visszautalhatod..a kamatot meg csak kitudod rá számolni..évi 8 % körül van..abban a félévben amikor már nem kell akkor meg lemondod..de a kamatot akkor is ráfogja tenni amig el nem végzed a sulit vagy amig vissza nem fizeted.
2013. júl. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Elolvastam a diákhitel.hu-t előtte is,csak sok rosszat hallottam róla, de ahogy én számoltam visszafizethetőnek tűnik. Azt olvastam, hogy akár egy hónap múlva lehet szüneteltetni a folyósítást, ez alapján gondoltam, hogy akkor felvehetek összesen 30000-et. De ha utána azonnal vissza lehet utalni úgy is jó.
2013. júl. 2. 18:30
 3/6 anonim válasza:
előtörlesztésnek hívják, vigyázz mert nem ugyanaz, mintha visszautalod, mert az egyik a kamatot csökkenti a másik a tőkét, egyébként kérheted egyösszegben és havonta is..
2013. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ha azonnal visszautalom, akkor még nem lesz rajta kamat,nem?
2013. júl. 3. 07:52
 5/6 anonim válasza:
passz...kérdezd meg a diákhiteleseket, hogy az éppen aktuális egyenlegedre számolják-e fel,, vagy mindenképpen a felvett kölcsön összegére...
2013. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés, nagyon szépen köszi a segítségedet! Egyébként ez alapján is gondoltam úgy, hogy fel lehet venni egy hónapra: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..
2013. júl. 4. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!