Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-nél az ATM-ből felvehető...

OTP-nél az ATM-ből felvehető összegre vonatkozó napi limit kiterjed a kártyával való fizetésre is?

Figyelt kérdés
Jump számlacsomagom van, nem tudom a részleteit sajnos, mert nem önmagamtól nyitottam ilyet, hanem Juniorom volt, de betöltöttem a 24-et, és olyankor automatikusan ebbe rak át a bank 28 éves korig. Csak annyit tudok, hogy naponta csak 100.000 Ft-ot vehetek fel ATM-ből, én viszont ~250.000 Ft értékben szeretnék fizetni a napokban egy üzletben. De nem tudom, lehetséges-e ez, vagy kártyával is csak 100.000 Ft értékben fizethetek egy nap? Napi limitet én személyesen nem állíttattam be a bankkal Juniornál sem, és netbankom sincs, mert sose kértem. Persze meg tudom tenni, hogy három nap alatt leveszem a pénzt, de olcsóbb is, ha rajta hagyom, meg ennyi készpénzzel nem is szívesen mászkálnék. Ha hülye kérdés, bocs, ezekben a dolgokban még nem mozgok otthonosan.
2013. jún. 24. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Két különböző dolog az ATM limit és a bankártás fizetés limit nekem pl. ATM 300 ezer a fizetés meg korlátlan, ez mindenkinek a szerződésében van benne amit aláírtál a bankfiókba kártyaigényléskor.
2013. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És vajon akkor, ha előásom a Juniorról szóló szerződésemet, az abban foglaltak lesznek érvényesek? Mert amikor Jumpra váltott a bank, nem kellett bemennem újabb papírokat aláírni, minden teljesen automatikus volt.
2013. jún. 24. 23:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen mert ha megváltozott volna akkor az egyoldalú szerződésmódosítás lenne. De ha biztosra akarsz menbi hívd fel az ügyfélszolgálatot vagy nem tudom otp netbankba meg-e lehet nézni.
2013. jún. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Netbankban meg lehet nézni és módosítani is lehet. De ugye nincs netbank... Próbáld meg telefonon vagy ha ott nem megy, akkor marad a személyes ügyintézés. OTP-t sokan szidják és tényleg nem a legolcsóbb bank, de egy dologban verhetetlenek: éspedig, hogy minden sarkon van fiókjuk, sok helyen este 20-ig és ráadásul még vasárnap is több helyen nyitva vannak.


Amúgy erősen kétlem, hogy 250 menni fog de persze nincs kizárva. Az ATM limit és vásárlás limit két teljesen különböző dolog, külön is lehet őket állítani. Szóval előfordulhat, hogy ATM készpénzfelvételre 100000 van beállítva és mellette a vásárlási limit pedig korlátlanra.

2013. jún. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Telefonon nem tudtak segíteni, igazából a helpdeskes azt se nagyon értette meg, mit akarok. Megkérdezte, van-e már állandó keresetem, amit nem tudok hova tenni, jelen esetben mi köze ehhez. Mondtam, hogy nem, még tanulok, akkor, hogy van-e diákhitelem. Mondtam, hogy nincs, és innentől kezdve leragadt ott, hogy ha se fizetésem, se hitelem, minek vásárolgatok olyasmit, ami ilyen drága. Csodálom, hogy azt nem kérdezte meg, mit akarnék venni, meg minek az nekem. Na mindegy.


A szerződést viszont nem találtam meg, csak annyira jutottam, hogy a bank honlapján az online igényléseknél megtaláltam azt a fajta kártyát, ami nekem van. Az űrlap kitöltése automatikusan úgy van beállítva, hogy ha nem piszkálod, a vásárlási limit a számlaegyenleg erejéig van. Persze adhatsz meg 50.000 Ft-ot vagy attól fölfelé bármit, ami 10.000-rel osztható, de bízom abban, ha itt, online igénylésnél a számlaegyenleg erejéig van alaphelyzetben a limit, akkor, ha maga a bank rak át ebbe a csomagba és ő maga ad nekem ilyen kártyát, akkor is az volt az alapelv, hogy amennyi pénz van rajta, annyit vásárolhatok kártyával.


Úgyhogy majd azt csinálom, hogy megpróbálok előbb fizetni az üzletben, majd szólok előre, hogy van egy ilyen problémám, nem kavar-e be a rendszerüknek, ha lehúzzák a kártyát, de az hibát jelez. Aztán, ha gond van belőle, a közelben van a város fő bankfiókja, ha jól tudom, 250.000 Ft-ot még nem kell előre bejelenteni, akkor kiveszem, fél óra alatt megjárom.

Azért próbálom így, mert a havi ingyenes ATM-felvételt is egy használat híján kimerítettem, márpedig nekem háromszor kellene még használom, mert ott csak 100.000 a napi felvételi limit. Ha meg bankban veszem ki, az is fizetős ugye. Aztán, ha sikerülne fizetnem, akkor legalább ingyen úszom meg magát a tranzakciót. :)

Köszi mindenkinek a segítséget, és bocsánat, hogy ilyen problémás voltam. Most már tudom, mikre kell ilyen esetekben odafigyelni. :)

2013. jún. 25. 12:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj be egy fiókba és csinaltass netbankot utána szabadon tudod a limitet állítani. Bankban történő kp felvétel nagyon magas költséggel jár!! Annál az ATM is jobb. De ha csináltatsz netbankot az meg ingyen van, úgy járnál a legjobban. És utána kártyával fizess természetesen.
2013. jún. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, végül kiderült, hogy a számlán lévő összeg a mindenkori napi limit kártyás vásárlás esetében. Elmondom viszont azoknak, akik hasonló cipőben járnának, hogy a 20/30/70/3 666 666 számot felhívva (mindig az a körzetszám, amelyik mobilszolgáltatónál vagy) géphang segítségével le lehet kérdezni a napi limiteket, és ott elmondja, hogy adott napon még mennyit vehetsz fel ATM-ből, és mennyit fizethetsz kártyával.
2013. jún. 28. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!