Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fix törlesztésű autóhitel...

Fix törlesztésű autóhitel mára égekbe szökő részlettel. Más is járt így? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2007-ben vettem fel egy 800.000 Ft értékű hitelt 60 hónapra 20.800 Ft-os fix törlesztő részlettel autóvásárlásra. Nem tudom pontosan, hogy 2010 vagy 2011-től de folyamatosan emelkedik a törlesztőm. Most 2013-ben már a 6. évben járok és a részletem közel 3-szorosát fizetem,ami már nagyon megterhelő. Még 4 hónapom van hátra,ez év októberében jár le hitelem,így az autót,bármilyen nehézkes is nem akarom elherdálni. Voltunk a banknál még januárba,hogy javasoljanak valamit a törlesztővel kapcsolatban,mert nehéz fizetnem. Felajánlották,hogy 2015-ig 25.000 Ft-tal fizethetem a hitelt,de nincs rá biztosíték,hogy a törlesztő részletem nem fog változni. Letettük erről a lehetőségről. Kérdezem én,hogy jogos az, hogy az 5 évre felvett hitelt már a 4 évtől jóval magasabban fizetem és mára már a hatodik évben járok, de a háromszorosa a részletem?
2013. jún. 25. 07:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Itt nekem valami nem stimmel.... Először is ha 60hónapra vetted fel a hitelt és októberben jár le akkor hogyan tudtad 2007ben megvenni mert nálam ez így már 72hónap és nem 60! A másik dolog amit nem tudok elképzelni és ne haragudj a jelzőért de birka módjára fizeted a törlesztőt mert ha közel 3szorosa az induló törlesztőhöz képest most a részleted akkor szinte 1év alatt kifizeted az összeget! Így 300-400THM a vége ami jogilag hiteles helyeken nem lehet! Nem hiszem el hogy a vége előtt 4hónappal kezdesz el ezen gondolkodni...
2013. jún. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia! Írtam hogy 60 hór vettem fel a hitelt és már a hatodik évebn járok,igen az 72 hónap és ráadásul már a háromszorosát fizetem. a bankba nem tudnak mondani semmit csak hogy fizessem ... Mára már nagyon megterhelő a részlet,és nem akarom elveszíteni a kocsi emiatt a 4 hónap alatt ... Az érdeklt volna hogy ilyen esetben más tudott e tenni valamit a bankkal szemben,mert ez rohadt nagy lehúzás
2013. jún. 25. 08:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem találok jelzőket, hogyha 60hónapra írsz alá egy szerződést ami fixtörlesztő részletű akkor miért nem mentél a dolgok után már az első emelésnél? Miért fizetsz hónapok óta úgy hogy nem is kéne????! Máshova nem elmegyek a fogyasztó védelemhez, írok a PSZAFnak és nem csak fizetgetem mint a jó gyerek!!!! Ne haragudj, de ez tipikus birkaságra vall, hogy bármit megtehetnek a cégek mert a birka nép mindent hagy!
2013. jún. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Aladárkiss válasza:
Nekem is hasonló volt a helyzetem. Fél év kellet volna , hogy kifizessem a kocsit. De felvitték 80 ra amit én nem tudtam vállalni és vissza adtam a banknak. Még közölték lógok nekik 300 al. Én mondtam nem tartozok semmivel vissza adtam a kocsit. Az autó átírási költség a tulajdonost fizeti, meg nem tud meghatni az autótakarítási díj sem 80 ezer meg még van egy pár mondva csinált összeg rajta és ez teszi ki a 300 at amivel tartoztam és követeltek. Jeleztem nem fizetek ezért és perre viszem a dolgot. Nem kel félni a bankoktól vannak erre szakosodott csoportok akik segítenek ebben és jól jössz ki belőle.
2013. jún. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"és jól jössz ki belőle"


vagy nem :/

2013. jún. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért nem szóltam semmit hogy 60 hón túl fizetek mert mondták hogy a futamidő nőhet ... De az nem fasza hogy nő a futamidő is vagyis nőtt,meg a törlesztő is
2013. jún. 25. 09:30
 7/13 Aladárkiss válasza:
Jól jöttem ki belőle. A lényeg nem kell megijedni a banktól!
2013. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez nem megijedés kérdése. A bank vagy jogszerűen jár el (mint általában) vagy nem. Ha jogszerűen, bukod még a perköltséget és ügyvédi költséget is, ha nem jogszerűen, akkor igen, jól jöhetsz ki belőle. De ez ritka, mint a fehér holló.
2013. jún. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ma hívtak a részlet ügyben. Júliusit nem mondták,aug. 61.000 szept 74.000, okt 200.000 Ft lesz. Idegösszeomlás szélén állok
2013. jún. 27. 12:28
 10/13 anonim ***** válasza:
PALIMADAR vagy baratom
2013. jún. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!