Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » S. O. S. Ma délelőtt utalva...

S. O. S. Ma délelőtt utalva lett egy olyan bankszámla számra 30. 000 Ft értékű összeg, ami meg lett szüntetve kb.1-2 hónapja. Mit tesznek ilyenkor az összeggel?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak lett utalva, hogy legyen útiköltségre pénze, de mivel nem írta le nekem az élő számlaszámát ezért én egy augusztusi számlakivonat számlaszámára küldtem a pénzt, közben kiderült hogy azt a kártyát és a számot és mindent lemondott. Ilyenkor nem történik meg az utalás? Segítsetek, köszönöm.
2009. okt. 13. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két héten belül visszakapod a pénzed. Sajnos egy darabig kering a rendszerben a pénz, mire rájönnek, hogy nincs bankszámla, amire könyveljék...
2009. okt. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jajj nekem :( akkor ezt jól elintéztem :( főleg hogy max. 3 napon belül kéne a pénz :( tehát ha bemegy holnap édesanyám az egyik bankfiókba, és elmondja mi a panasz, megadja a számlaszámot, mindent ami kell, akkor se valószínű hogy korrigálják a hibát?
2009. okt. 13. 23:07
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
A számla megszüntetésének is van valamennyi átfutási ideje, valószínű, hogy még jóvá tudják írni a régi számláján, és az igazolványával felveheti róla. Olyan nincs, hogy nem létező számlaszámra sikerült az utalás, mert amikor a gépbe beviszik az utalást, mindig ellenőrzik a célszámla tulajdonosát is. Ha meg telefonon vagy neten utalsz nem létező számlára, eleve le sem veszik a te számládról a pénzt.
2009. okt. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, a teljes story úgy néz ki, hogy a párom anyukája utalta az én anyám "megszűnt" számlájára, remélem így lesz, köszönöm még egyszer a segítséget.
2009. okt. 14. 00:27
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy tudom, hogy most már nem ellenőrzik a bankszámlaszámot, se a nevet, hogy megegyezik-e. Néhány éve változott. Ha sürgősen kell a pénzt, talán táviratilag kellene küldeni az anyukádnak.
2009. okt. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha sűrgősen kell a pénz,akkor a Western Un ionon keresztül utald.Azt még aznap,de legkélsőbb másnap felveheti.A postákon és az OTP-ben is van kifizetőhelyük,ha nincs a városban saját kifizetőhely.

Ha nincs számla,ahol jóváírhatják,akkor visszafogják küldeni.

2009. okt. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor beérkezik a tétel a bankhoz, az ügyintéző egyből látja, hogy nem lehet "berendezni" a számlára, mert az megszűnt. Így ha lehetőség van rá aznap, de legkésőbb másnap visszaindítják az utalónak a következő megjegyzéssel: megszüntetett számla, tehát elvben 1 héten belül mindenképpen vissza kell érkeznie a pénznek.

Nem egyszer csináltam már ilyet...másokkal is előfordul, elég gyakran

2009. okt. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Az utalás teljesen elektronikusan történik, azt nem nézegeti egy ügyintéző sem. A fogadó banknál egy külön rendszeren fennakad, jobb helyeken próbálják felhívni az ügyfelet, esetleg jóváírják egy ún. függő számlán, amiről a kedvezményezett felveheti. Ha ez nem működik, akkor visszamegy az indító bankszámlára pár napon belül.
2009. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm még egyszer mindenkinek a válaszokat, szerencsére megoldódott, visszaküldték párom édesanyjának és ő el tudta küldeni a normális számlaszámra.
2009. okt. 17. 10:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó okos válaszolónk üzenem, hogy de bizony ott figyel az összeg a "rendezetlen tételek" számlán, amit manuálisan kell a továbbiakban kezelni. Sok-sok évig dolgoztam bankban, és nem egy ilyen esetem volt.
2009. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!