Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mitől lettek a havi számlaveze...

Mitől lettek a havi számlavezetési díjak 1500Ft-nál is több?

Figyelt kérdés

Én korábban 5-6-700 Ft-ról tudtam. Most meg pofátlanul magas, ha nem érkezik rá havi pénz.


Mi indokolja, hogy egy elektronikus számlát, amit eddig sikerült fenntartani havi 600Ft-ért most as 3 szorosára emelnek?



2013. júl. 5. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pl. a tranzakciós adó.
2013. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a bank honlapján a kondíciós listát, abban megtalálod az összegeket!

Sok banknál most emelik a költségeket, ennek egyik oka a tranzakciós adó.


Amúgy vannak olyan számlák, amiknél csak bizonyos feltételek mellett vannak olcsó vagy ingyenes szolgáltatások, a feltételek teljesítése nélkül pedig a magas összeget számlázzák. Lehet, hogy eddig teljesültek a feltételek, de múlt hónapban nem, ezért kerül sokba.

2013. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

2. vagyok

Az is lehet, hogy ebbe beleszámolták a különböző egyéb díjakat, pl. utaslás díja, kp felvétel, bankkártya díja stb.

Amúgy ha bemész a bankba, megmondják, mi a hézag.

2013. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
nálam 0 Ft a számlavezetés, mert érkezik rá minden hónapban 150.000 Ft. Nekem egyedül a készpénzfelvételért kell(ene) fizetnem, de mivel mindent online bankban intézek, így ez sem költség. Ha nem megy a számládra pénz, akkor szüntesd meg! Felesleges fenntartani, ha forgalommentes.
2013. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

fenn kell tartsam de nem érkezik rá pénz, és emiatt átkerültem 1700Ft-os havi díjba. Ezen felül jön minden más, az sms díj, stb.

Most már a havi 0 Ft-os utalási díjak sincsenek, innentől lehet számolgatni. Brutálisat drágultak ezek a díjak, ami nem bankadó hanem mi fizetjük :( Sunyi dolog ez.


(Jól megszívatnak, a bank egy forintot nem fog fizetni a kirótt adókból, mindent ideterhelnek.)

2013. júl. 5. 22:13
 6/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha azért kerültél át sokkal drágább havidíjra, mert már nem érkezik rá pénz, az nem a bankadó miatt van. Oda átkerültél volna bankadó nélkül is, ha nem érkezik pénz.
2013. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!