Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a Western Union, illetve...

Mi az a Western Union, illetve hogyan működik, mit kell megadnom?

Figyelt kérdés
Kinti rokonok szeretnének utalni nekem, Western Union-on keresztül. Nekem milyen adatokat kell nekik kiküldeni, illetve, hogyan tudom átvenni a pénzt majd itthon?
2013. júl. 7. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A WU egy pénz küldő szolgáltatás.


Ha te akarsz fogadni pénzt akkor semmi mást nem kell megadnod a rokonoknak, csak a személyes adataidat (név, szül. idő).

Ők pedig majd küldenek neked egy kódot és egy "titkos választ" egy titkos kérdésre, amit meg kell tudnod válaszolni a WU pénzfelvevő helyén és igazolni magad személyivel.

2013. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első nem egészen igaz.

A neved, lakcímed, személyi igazolvány számodat kell megadnod a rokonoknak.

Amikor feladják a pénzt kapnak egy kódot. Azt közlik veled. A felvételhez a személyi iagzolványod és ez a kód kell. Más semmi.

Western Unionok a postákon, OTP-ben, és a legtöbb Tescoban van. A legcélszerűbb a Tesconál felvenni, mert ott nem vonnak le kezelési költséget.

Az utalás napján, vagy másnapján fel tudod venni a pénzt valutában vagy forintban.

2013. júl. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Otpben se vonnak kezelési költséget meg szerintem ez egységes. Az összeg azonnal felvehető. Pont ez az iszonyú jó benne, cserébe elég drága a pénz feladás.

Javaslom dollárban felvenni a kapott összeget! Utána keresel egy korrekt pénzváltót és ott váltsd forintra. Pl holvaltsak.hu segíthet. Nagyobb összeg esetén ezen sok múlhat, mert elég rossz árfolyamon számolják forintra ha egyből úgy kéred! Nekem 212ert akarták amikor western union pénzt kaptam, de mondtam, hogy jó lesz a dollár, köszi. :-) kerestem egy olcsó pénzváltót és 224ert váltottam forintra. 100 dolcsi esetén ez már 1200Ft különbség, ami azért szerintem nem éppen elhanyagolható.


Amúgy felvételnél azt is tudni kell, hogy pontosan melyik országból és városból adták fel.

2013. júl. 8. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!