Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Angliából Iphone, olcsón,...

Angliából Iphone, olcsón, kedvezményekkel. "megbízható partnertől", westen unionon keresztül! Csalás! A kérdés részben tájékoztatás hogy mások ne essenek ebbe a csapdába, valamint hogy van-e itt olyan ember aki ezt az utat végigjárta?

Figyelt kérdés

Szóval maga történet. Megtörtént, szerencsére nem velem hanem egy jóbaráttal akinek próbálok segíteni...


Na szóval: Jófogáson és apródon hirdet egy illető, nagyon jó árakkal kecsegtet.

Iphone 5 öt hirdet, ha 2db ot veszek akkor kapok "ingyen" egy 4s-t. Mindent lebeszéltünk vele (főleg én segítettem neki mert az illető angol). Angliában él, állítása szerint ebből (mint kiderült valóban csak épp más formában). Nagyon készséges, segít mindenben, leír mindent hogy mit és hogy kell csinálni. Először mailben, de van fent skype és msn nickje is. Skype-on beszéltünk vele, természetesen csak írt, hang vagy videóbeszélgetést elutasította. 1800$-t kellett kiutalni neki de ebbe nem mentünk bele... Aztán jött a megváltásnak tűnő ajánlat, hogy egy kint élő rokonnak, barátnak, ismerős nevére küldjük ki a pénzt, és mikor a csomag megérkezett mi bemegyünk a western union hoz és átírjuk a címzett nevét az ő nevére, hogy ő is fel tudja venni a pénzt...

A barátom a pénzt befizette, és elküldte neki a bescannelt változatot a feladási bizonylatról.

Ekkor egy dologra hívtam fel a barátom figyelmét: Vagy a 10 jegyű tranzakciós számot takarja ki, vagy a címzettet, de a címzett a logikusabb mert úgy is megváltoztatja az "eladó" nevére. Sajnos ezt nem tette meg és itt követte el az első, ám legnagyobb hibát. Ez múlthét csütörtökön történt. Én pénteken elovastam pár hasonló történetet és megtudtam hogy egy hamis papírral bármikor fel tudják venni a pénzt, mert tudnak mindent ami a pénzfelvételhez szükséges... Rögtön telefonáltam is neki, de ő "megnyugtatott" hogy nem lehet semmi gond mert a WU-ban ezt meg azt mondták... Kb 10 percig győzködtem eredménytelenül.

Aztán még péntek este beszélt az "eladóval" Skypon (persze csak chat formában) hogy a van egy kis probléma és ugyanezzel a módszerrel ki kéne küldeni még 1000$-t. Ekkor már kezdett bűzleni a dolog és mondtam neki hogy minél hamarabb be kell menni a Western union- ba és visszahívni vagy befagyasztani a tranzakciót.. (ezen a téren nem vagyunk tapasztaltak nem tudtuk hogy ilyenkor mit lehet csinálni).

Szombaton este sikerült bemenni, és kiderült hogy XY rokonja felvette a pénzt főleg úgy hogy még magáról az pénzküldésről sem tudott...

Ekkor gó rendőrség, felvették a jegyzőkönyvet, ma kell még bemennie, meg azt mondták hogy tájékoztatják az Interpol-t mert hogy 170 000 magyar forint feletti csalás után kezdenek el nyomozni...


Nem tudom hogy van e remény, mit várhatunk a hatóságoktól, csak azt tudom hogy ez most a barátomat teljesen padlóra küldte...

Rendőrségen még annyit mondtak hogy tartsuk vele a kapcsolatot, hogy nehogy felszívódjon (pl hogy gyűjti az 1000$-t vagy valami...)


Én is felvettem skypra, persze kamu adatokkal, nekem 10 iphone 5 re meg 2 macbook pro ra készségsen írt 10100$-t

próbálom húzni az ídőt hogy a hatóságok el tudjanak indulni...

Csinálok még pár kamu skypot, msn-t mail-címet , mert ha van sejti hogy ebből még lehet pénz nemfog felszívódni...


Esetleg van itt olyan aki hasonló cipőben jár/járt?

Aki végigjárta ezt az utat hova jutott? Lehet reménykedni hogy az a közel 400 ezer forinttal még találkozik?


Köszönöm a válaszokat előre is



2013. jan. 28. 11:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem leszek túl népszerű de az az igazság hogy megérdemelte az ismerősöd!

Ki az az elmeroggyant aki vadidegennek elutal pénzt, rádásul westernunionon ami néhány percen belül felvehető?

Ugyan már, azt hiszed meglesz a pénz? De legalább segítettél etetni egy újabb nigériai családot.

Ne haragudj, de tényleg ez van. Ki az aki bárkinek a két szép szeméért olcsón, ingyen ad iPhoneokat???

Nem kellett volna ennyire kapzsinak lenni...

2013. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Én is ugyanezen a véleményen vagyok... de azért megpróbálok segíteni...

Az a helyzet hogy nem vadidegennek lett kiküldve a pénz hanem egy megbízható ismerősnek, csak a fene gondolta volna hogy egy éjszaka alatt csinálnak hamis útlevelet, bár ekkor még nem sejtett semmit...

Most vagy hamis okmányokkal vették fel a pénzt, vagy a csaló mindig ugyanabba a Western unionba megy be (és így nagyobb az esély az elfogatásra), ahol esetleg egy ismerőse van, aki tud az egészről és megnézi az okmányt ami nem is a címzett neve de mivel tudja a nevet (mert ez a marha elküldte neki, hiába mondtam neki hogy ne tegye) fel tudják venni a pénzt.

Sajnos ebbe a nigeriási témába én is beleestem pár éve, szerencsére olcsóbban megúsztam mint más vagy a barátom, engem lehúztak egy 20 ezres telefonnal meg buktam tizenakárhányezernyi postaköltséget... Én speciel akkor halottam erről először...

Nekem meg volt a tanulópénz, ezt a barátomnak is elmondtam , de annyira nem foglalkoztatta a dolog, inkább csak az lebegett a szeme előtt hogy mekkora bizniszt csinál (mint én anno hogy 20 ezres telefont eladok 273 euróért, kb 80 ezerért...)

Most ahogy tudok próbálok segíteni, mert én 40 et buktam míg ő 400 ezret...

Felvettem skypra, ugyanazokat leírta nekem mint neki, próbálom online tartani hogy a hatóságok le tudják nyomozni, de ha ez nem jön össze legalább abban gátolom hogy más naív embereket húzzon le...

Fogok csinálni pár kamu befizetési bizonylatot, had járkáljon a Western unionba a pénz reményében...

2013. jan. 28. 11:53
 3/24 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom hogy a Western union-t nem lehet e felelősségre vonni, részben hogy hamis okmányal vették át a pénzt, tehát nem voltak körültekintőek, mint ahogy az elvártuk volna, valamint a befizetéskor azt mondták hogy csak abban az adott városba tudják felvenni a pénzt ahova küldtük, Személyivel lakcímkártyával..

Mint utólag kiderült (mert beszéltük a pesti WU-nal) NEM csak az adott városban hanem EGÉSZ Angliában fel tudják venni a pénzt a megfelelő igazoló okmányokkal a feladó adataival, a 10 jegyű számmal, és még a pontos összeget is tudnia kell (amiket mi szépen kiszolgáltattunk a csalónak...)

2013. jan. 28. 11:57
 4/24 anonim ***** válasza:

A WU úgy lepattint, mint a szél, hiszen annyi eszetek volt, hogy kiadtátok a pénzfelvételhez szükséges összes adatot.


Őszintén - megérdemli az ismerősöd. Aki ilyen hülye, az máshogy nem fogja megtanulni.


Az interpoolt meg a hajadra kenheted, soha egy fillért nem fogtok belőle látni.

2013. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges időt és több pénzt pazarolni a dologra. Az "eladó" nem lesz meg, es a pénz sem. WU nem tud mit tenni, a pénz átment, es lehet saját adataival vette fel a pénzt az illető. Simán mondhatja hogy megbeszéltétek hogy ajándékozol neki 400e HUFot. Ugyan ez a félreküldött banki átutalásokkal. Csak a fogadó fél jóindulatától függ hogy hossza adja e vagy sem.
2013. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

De gyakorlatilag megvan a komplett levelezés, én is megpróbálom tartani vele a kapcsolatot, mert addig is kevesebb ideje van másokra, meg hátha tud valamit kezdeni a hatóság... Ha nem akkor legalább elmondhatja hogy megpróbálta, mert szerintem egy próbát megér...

Az a gond hogy ha összehangoltan és szervezetten tudnának lépni, és még érdekük is lenne akkor bármikor el tudnák kapni az illetőt...

Pl a hatóságok is álnéven elkezdenének üzletelni vele, küldenének kamubizonylatot és értesítenék a WU-t ha ezen a néven próbálnak meg pénzt felvenni akkor pánik gomb, ajtó bezár,a tettes megvan ha még köp is akkor meg az egész banda bukik és mehetnek a börtönbe...

Mert ez tuti nem egy ember csinálja, ez szervezett bűnözés... Annyi embert lehúztak már , és az a gond hogy nem elég a figyelemfelhívás mert általában utána döbben rá az ember hogy mi történt vele...

Amikor velem történt a nigériás sztori előtte soha nem hallottam róla, és sajnos utólag már én is "okos" voltam...

2013. jan. 28. 13:24
 7/24 anonim ***** válasza:

Hidd már el, hogy a hatóságnak esze ágában sincs ezzel foglalkoznia - akkor sem ha te ezüsttálcán kínálod fel nekik a csávót személyesen bilincsbe verve az Interpol irodájában.


Egyszerűen azért, mert nem érdekli őket.

2013. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Ezzel sajnos tisztában vagyok, de hátha van egy kis remény.

Hátha van itt olyan ember aki járt már így és esetleg sikerrel is járt (a nyomozást illetően), bár nem hiszem mert ha így lenne akkor nem próbálkoznának minden egyes nap...

2013. jan. 28. 14:54
 9/24 anonim válasza:
Én is láttam ilyen hirdetéseket, beszéltem is külföldi eladókkal, de én nem bíztam ebben, most már örülök, hogy így tettem. Az utánvételbe még benne lettem volna de ezt így...
2013. jan. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Utánvéttel ha jól tudom akkor csak belföldre tudsz küldeni... Meg a fene gondolta volna hogy ezek a szemetek le tudják húzni a pénzt...

Na minden esetre én is beszélek azzal a bizonyos "eladóval" próbálom húzni az időt, le is beszéltem vele egy nagylelkű árat, jövő héten megyek WU-ba "befizetni a pénzt" addig szépen csinálok valami kamubizonylatot, hagy járkáljon/ járkáljanak, addig is kevesebb ideje jut más emberre :D

Egyébként azt neten keresztül az adatokkal le lehet infomálni hogy valós e a befizetés?? Mert ha nem akkor egy párszor megjáratom a pénz reményében, had fogyjon a benzin :D bár már annyi embert húztak le gondolom hogy nem ez a legnagyobb problémája.... :(:(


Esetleg valaki aki hasonló cipőben jár??? Vagy aki volt már ilyen vagy hasolnó helyzetben az látod ebben az életben pénzt?

Haverom még reménykedik, de én 0,1% esélyt nem adok rá hogy meglegyen a pénz és a csaló, pedig ha akarnak egy napon belül el lehetne kapni....Csak gondolom szarnak bele....

2013. jan. 30. 11:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!