Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2005.11.21-én felraktak a Bar...

2005.11.21-én felraktak a Bar listára, szerintem jogosulatlanul, mivel 23000 ft-os elmaradásom volt egy auto lizingel kapcsolatban. Hol lehet reklamálni?

Figyelt kérdés
értesíteni nem értesitettek.2007-ben derült ki mikor,afolyoszámlám hitelkeretét szerettem volna megnövelni.természetesen rögtön kifizettem,igy lettem passzív.kérdésem mit tehetek,lehet-e valahol reklamálni?
2008. jún. 24. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Érdeklődj annál a hitelintézetnél, ahol az autót lizingelted, mivel ők kezdeményezik, hogy a listára felkerülj. Viszont legjobb tudomásom szerint BAR-ra csak az kerülhet, akinek a tartozása meghaladja az adott évben érvényben lévő minimálbért, és az 2005-ben szerintem több volt 23 e Ft-nál, biztos rátettek egy csomó büntető kamatot.
2008. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

És tartozásával legalább három hónapot késedelemben marad... Ezt még el kell mondani, hogy ki kerülhet a KHR rendszerbe. Tehát a minimálbér összegével és három hónapot kell tartozni.


Amúgy az a bank amelyik feltett, az fog tudni a legtöbb információt szolgáltatni feléd. Amennyiben jogtalan volt a referenciaadat-továbbítás, akkor is jó eséllyel csak peres úton kerülsz le a listáról (érdemes a pert végigcsinálni!!)

2008. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!