Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzálog elévülése van ilyen?

Jelzálog elévülése van ilyen?

Figyelt kérdés

Tisztel fórumozók!

Teljesen laikusként kérnék némi felvilágosítást,aki tud,kérem segítsen.

Feleségem apja 1/1 tulajdonosa egy családi háznak.1989-ben kölcsönöket vett fel .Jelzálog került bejegyzésre a tartozás ki nem egyenlítése miatt: Otp,Volán,Apeh,elidegenítési jog,végrehajtási jog,árverés kitűzés ...stb.

A teljes részleteket nem nagyon ismerem.

A párom és én már régen elköltöztünk a szülei házából/tól . Elgondolkoztunk mostanában, hogy mi lett a sorsa a családi háznak.Tulajdonlap kérés,olvasás, és 2013ban meglepődtem hogy nem változott semmi.A ház az apáé,a bejegyzések maradtak.

Kérdés, mint leendő örökösként,vagy a tartozás átvállalójaként is felvetődött,vagy leendő vásárlóként,hogy a felhalmozott adósságok,követelések, végrehajtások eltudnak-e évülni? Van e lehetőség részletekben törleszteni?Hajlandóak lennénk kifizetni a tartozást,lehet e valamilyen egyességre jutni a követelőkkel,akár lejjebb srófolni az adósságból.Vannak erre példák?

Nem akarnánk veszni hagyni a házat,és szeretnénk minél jobban járni mi is,hogy a tulajdonunkba tartsuk,szóval ilyen "a kecske is jól lakjon és maradjon a káposztából is" féle törvényekre vagyok kíváncsi,és miféle lehetőségeink vannak.

Köszönöm szíves válaszukat.


2013. júl. 10. 22:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A jelzálog nem évül el .

Nem igazán értem , hogy miért nem árverezték el a lakást , mivel az alapján amit írtál , több éve nem volt törlesztés.Valószínű az árverést az akadályozta , hogy több jelzálog is volt a házon.

Nem tudom , hogy mennyi volt az eredeti tartozás , de 23 év alatt a tartozás a késedelmi kamatokkal valószinűleg már meghaladja az ingatlan értékét.


Problémás ingatlanoknál a bankok milliókat szoktak engedni a tartozásból ( a késedelmi kamat is milliókra rúghat , így könnyen engednek ) , az ő érdekük az , hogy valamennyit kapjanak , lehet velük tárgyalni.

Az APEH ( nav ) már más tészta , ők nem szoktak engedni a tartozásokból .


Szerintem :

Utána kell kérdezni a tartozás összegének a jelzálogjogosultaknál ( mindegyiknél ) , illetve puhatolózni , hogy kompromisszumkészek e ....


Egyébként ha ti vagytok az örökösök , akkor a tartozást is örökölhetitek , úgyhogy valamit mindenképpen kezdeni kellene , az nem jó , ha nem csináltok semmit....

2013. júl. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló,köszönöm a választ.
2013. júl. 11. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!