Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » "Végtelen" pénz a bankszámlámon?

"Végtelen" pénz a bankszámlámon?

Figyelt kérdés
Ma vettem le pénzt a számlámról egy automatánál. 42 ezer forint volt rajta, de miután levettem, a bizonylat szerint még mindig 42 ezer volt. Próbából levettem még 5 ezret, aztán megint, de még mindig 42 ezer volt rajta. Levettem még 42 ezret, de semmi változás. Az semmiből előugrott pénzt nem költöttem még el, mert attól tartok, hogy a bank visszakérheti tőlem. Visszakövetelhetik valami jogszabály, vagy törvény alapján?

2013. júl. 19. 06:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Igen, visszakovetelhetik, sot, kamatot is kérhetnek ra. Pár eve az OTP rendszerében volt valami hiba es simán kiadtak az automaták tobb pénzt, mint ami a számlán volt. Vissza kellett fizetni mindet.

Nem is értem, hogy jutott eszedbe felvenni....

2013. júl. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy jutott eszembe felvenni, hogy nem tudtam ilyen jogszabályról.
2013. júl. 19. 06:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Huh, ezzel azért ne vedekezz.... Ennyi erővel semmi bűnt nem buntetnenek. Biztosan hallottad mar: a törvény nem ismerete nem mentesít.....
2013. júl. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Jolvan am azert de ettol meg nem lesz bunozo.... Meg ugyis vissza vonjak tole tehat nagy baja nem lehet... Amugy meg ha netan idegen automataban veszi le a penzt rola ki se irja az egyenleget es neten meg smst kap akkor szandekossag nelkul is leveheti 2szer. Nem kell annyira felfujni a dolgot
2013. júl. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%
Ne haragudj, de szerintem nincs ember a földön -nyilván par milliárdost leszámítva- aki ne tudná, mennyi pénze van a számláján.....
2013. júl. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem mentesít, ha nem ismerem a törvényt. Vissza is adom nekik a pénzt, de kicsit frusztrál, hogy ha ők számolnak le többet tőlem, akkor én bekaphatom, de fordított esetben vissza kell adnom a pénzüket. Shalom...

Azért köszönöm a segítségeteket!

2013. júl. 19. 07:17
 7/11 anonim ***** válasza:

"kicsit frusztrál, hogy ha ők számolnak le többet tőlem"


Ez így ebben a formában nem igaz. Ha ők többet számolnak el, mint ami jár, azt ugyanúgy visszakapod. Csak neked kevesebb eszközöd áll rendelkezésre, hogy bizonyítsd az igazadat.

2013. júl. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
én felvenék még legaláb 10szer 42 ezret és elkülteném
2013. júl. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan kártyád van, amihez van hitelkeret, és a hitelkeretből vettél fel. Az egyenleg meg nem változik rögtön, csak később.
2013. júl. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
17%

7:12

Azért akad.

Nem vagyok milliárdos, de néha lehet 3-at is kellene tippelnem,hogy legalább 30ezres közelségben megmondjam, mennyi van rajta, éppen.


Aki fix havi fizetést kap,és csakis az érkezik rá, ott persze könnyebb követni.

2013. júl. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!