Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A buszjegyet Dániában bankkárt...

A buszjegyet Dániában bankkártyával akartam fizetni (a buszon), azonban az összeget nem vonta le a számlámról, sőt elő sem jegyezte, gyakorlatilag nyoma sincs a számlatörténetemben az a tranzakció. Megúsztam a fizetést?

Figyelt kérdés
Dániában megakartam venni a jegyem, de a kasszánál a hölgy közölte, hogy sajnos nem tudja nekünk kinyomtatni, mert nem jó a kasszája másik meg nem volt nyitva. Mondta a hölgy, hogy a buszon megtudjuk venni kártyával a jegyeket. A buszon a sofőr közölte, hogy Masterc@rdot nem tudnak elfogadni, mert nincs lefedettség. Bepánikoltam, de szerencsére beszélt angolul így elmondtam, hogy máshogy nem tudok hazajutni és hogy nem működött a kassza. Kis gondolkodás után mondta, hogy na adjam oda a kártyát megpróbálja azért. Furcsa volt, hogy sem pin kódot, sem semmit nem kért hogy írjak be, csak lehúzta a kártyám és kinyomtatta a blokkot. Itthon vettem észre, hogy a jegy ára nem lett levonva (másnap). Megnéztem a számlatörténetet, de semmi nyoma nem volt, így levettem a rendelkezésre álló keretemet. Itthon mégegyszer megnéztem a számlainformációt, de semmi nyoma annak, hogy jegyet vettem volna. Csak a Magyarországon vett vonatjegy és készpénz felvét összege van zárolva (elkülönítve, tehát már levették csak nem könyvelték le). Így gyakorlatilag hozzá sem férhettek a számlámhoz és nem vonták le a pénzt. Később ugye nem élhetnek semmiféle követeléssel ha így nincs nyoma?
2013. júl. 22. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a buszon a terminál rögzítette a vásárlást(utazás), és a kártya alapján a számlaszámodat, akkor később is kérheti tőled a pénzt. Attól, hogy nem volt netkapcsolat, az árut megkaptad.
2013. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül így működik.


A netbankba néha lassan kerül be. Nem tudom miért.


SMS értesítőd van? És mégsem kaptál a vásárlásról sms-t? Na akkor lehet, hogy tényleg nem vonták le.


De, igaz, hogy később megkereshetik a bankot és kérhetik az utólagos megterhelést.


Ilyen esetben a számla nem tud mínuszba menni tudtommal.

Helyette a bank megkeres, hogy helyezz el pénzt a számlán vagy a jogosult indíthat végrehajtást.

2013. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van ertesitom, de nem kaptam ertesitest, mondom, hogy a bacsi meg ide se adta a konzolt hogy irjam be a pinkodom, enelkul meg eleve lehetetlen hozzaferni a szamlamhoz /barmioyen kis osszegnel meg kel adnom a kodom/. Tehat nem tudom mi tortent, minden mas osszeg le volt zarva a szamlamon amiket vasaroltam, koltottem. Nemetorszagban sehol nem tudtak leemelni a penzt a szamlamrol, de ott kozoltek is hogy fiessek kp vel, mert a mastercardot nem fogadja el a terminal. Szerintem ugyan ez tortent a buszon is. A terminal egyszeruen visszautasitotta a tranzakciot, de a bacsi nem foglalkozott vele mert mar indulnia kellett es nem lett volna idom penzt levenni (nincs utaslista sem csak ulesfoglalas es becsekkolas sem, tehat senkit nem erdekel hogy ki van a buszon, alig paran voltunk). Ugyan igy jart az utastarsam is...

Ergo meg ha kovetelesekkel is akarnanak elni nem en vagyok a hibaert felelos, a sofor kovetett el mulasztast nem pedig en. De egyebkent nem egy eget rengeto osszeg (62euro) szoval ha be akarnak hajtatni inkabb kifizetem, de ha nem kerik en nem is megyek utanuk :-)

Olyan mint a gazdalkodj okosan: "a bank tevedesebol....."

Csak kivancsi vagyok hogy nemetorszagban miert nem mukodik a bankkartyam... zold bankos vagyok es paypass dombornyomott elektronikus fizetesre is hasznalhato Mastercard™ kartyam van. Azert kicsit kellemetlen hogy a volks banknal 9 euro volt a keszpenzfelvet...

2013. júl. 22. 22:24
 4/5 gungasam ***** válasza:
A hétvége is átutalást késleltető tényező, szerver karbantartás,stb. Ne igyál előre a medve bőrére.Különben is utaztál, ha lehúzzák akkor becsületesen.
2013. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vegul inkabb felhivtam a tarsasagot akivel utaztam, es elutaltam nekik az utazas arat nehogy kesobb legyen ebbol problema. Azt mondjak nem tudjak mi volt a hiba, elutasitotta a kartyamat a terminaljuk. Csak eleg zavarosak ezek a tranzakciok kulfoldon :D
2013. júl. 31. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!