Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Meddig húzhatja-vonhatja a...

Meddig húzhatja-vonhatja a biztosító a tartozás kifizetését?

Figyelt kérdés

Nagymamámnak volt egy személyi kölcsöne, amihez fedezetként kötött életbiztosítást.

A hitelt 2 éve vette fel 8 évre, tehát még lenne 6 év.

Tavaly augusztusban szívműtéten esett át, május 1-én pedig sajnos elhunyt.

A bank jelentette a biztosítónak a halálesetet, akik bekérték az orvosi papírokat. Ami ugye nem volt csak 2012 augusztustól 2013 májusig.

Előtte nem igazán volt orvosnál. Ez nem volt elég nekik, kérték az orvosi papírokat 10 évre visszamenőleg.

Elküldtük; derékfájás, torokfájás, hátfájás. stb apróságok, de ezek is csak 2006 óta.

Nem volt beteges, nem járt orvoshoz, csak ha nagyon muszáj volt.

Most a biztosító nem hiszi el, hogy nem volt semmi betegség, orvosi lelet 2006 előtt.

Meddig lehet elhúzni ezt az egészet? Már 2 hónapja szórakoznak Anyummal.



2013. júl. 22. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 7 éve jártam így. Ráadásul nálunk az illető, aki elhunyt, nagyon beteges volt, és a biztosító csak a halála UTÁN kérte be az orvosi kartonját (amin eleve kiakadtam.. ezt ugyenis előre kellett volna, még a biztosítás megkötése előtt). 3 millió forintról volt szó, ami nem kis pénz. A biztosító beintett, a bank tőlem követelte a pénzt. Én meg kerestem egy ügyvédet. Egy évünkbe tellett (és 240 ezer forintomba - sikerdíjas volt) de megnyertük! :)
2013. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Lényeg a lényeg, hogy kitartóan ragaszkodjatok ahhoz, hogy volt ÉLETBIZTOSÍTÁSA! Ha nem lett volna, evidens, hogy a hozzátartozók öröklik a hitelt. De így!!
2013. júl. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Persze, akkor egyértelmű, hogy öröklődik.

De amikor felvette a hitelt makk egészséges volt (betegen nem is vágott volna bele).

Hirtelen tavaly júniusban fogyásnak indult, augusztusban bypass, utána gyógyulgatott, Karácsonykor felsétált a 4. emeletre...............március közepén kórházba került, mert újra vizesedni kezdett a lába, nem érezte jól magát. Ágynak esett, fekvőbeteg lett, katéter...stb. és május 1-én éjjel elment. Még előtte nap azt mondták az orvosok, hogy nincs igazából belső szervi baja, meg fog gyógyulni...

Annyira hirtelen történt az egész, nem készültünk mi erre. :(

2013. júl. 22. 20:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2013. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
A következő megkeresésre ki lehet jelenteni, hogy nem volt több orvosi papírja. A házi- és/vagy kezelőorvosának nevét, telefonszámát meg lehet adni (ha ez még nem történt meg), hogy ha akarnak, járjanak utána. És lehet nyugodtan a PSZÁF-fal és bírósággal fenyegetőzni! Nagy összegről van szó, de szerintem beválik!
2013. júl. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!