Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A végrehajtó az én ingóságaima...

A végrehajtó az én ingóságaimat is lefoglalhatja?

Figyelt kérdés
Két ismerősömmel közösen bérlünk lakást. Egyiküknek hitellel kapcsolatos tartozása van és az ügy végrehajtási szakaszban van. Információim szerint a végrehajtó bejelentett lakcímén lefoglalhat majdnem hogy bármit. Hogyan előzhetem meg, hogy a végrehajtó az én tárgyaimat is lefoglalja? A legtöbb értéktárgyamról (TV, hifi, számítógép,néhány bútor,fotel, kanapé stb.)nehezen tudom igazolni hogy az én tulajdonomat képezik.

2013. júl. 29. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Jelentkezzen onnan ki az ismerős.
2013. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás tényleg a kijelentkezés onnan az adós részéről. Vagy vidd el a dolgaidat onnan.

Egyébként sehogy nem tudod, maximum feltételezhető, és vagy elfogadja a végrehajtó, vagy nem...

2013. júl. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most voltam ügyvédnél hasonló okból.


Írj egy nyilatkozatot, hogy az alábbi tárgyak a Te tulajdonodat képezik. Két tanúval írasd alá.


De ha el is foglalja, akkor is meg tudod támadni a bíróságon.

Nem viheti el azt, ami a Tiéd, nyugi.

2013. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Beszélj a tulajdonossal,hogy soron kívűl menjen be a népeségnyilvántartóba (oda nem kell időpont) és jeletse ki azt a személyt a lakásból akinek a tartozása van.


Ha oda lesz bejelentve amikor mennek lefoglalni,akkor viszik a te cuccodat is.

2013. júl. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Ma 11:00-ás vagyok.


Ezt honnan veszitek, hogy viszik a cuccát?


Èn átolvastam a törvényt, az is kimondja, hogy ha valami bizonyítottan nem az adós tulajdona, ahhoz nem nyúlhatnak.

Voltam ügyvédnél is, szintén ezt mondta.

Illetve beszéltem még régebben egy végrehajtóval, láttam munka közben, körbe se nézett, bemondás alapján kitöltötte a jkv-et, hogy semmi sem foglalható és ennyi. Szintén a végrehajtó mondta, hogy a foglalás nem úgy néz ki, hogy el is viszik, csupán csak jkv-be veszik, megcetlizik. Ezt utána is lehet még támadni a bíróság előtt, bemegy a nagynéni, hogy az az övé, ő adta kölcsön és ennyi.Èppen ezért nem is nagyon szeretnek foglalni.

A végrehajtó a fenti ügyben is annyit csinált, hogy leült az asztalhoz, körbenézett, majd mondta, hogy látszik, hogy nem az adós tulajdona itt semmi. Tehát nem áll neki nyomozni, kutakodni.

Nem kell ezt annyira komolyan venni, de persze be kell biztosítani magad.


Aki meg csak úgy ír tanácsot, hogy gondolja, hogy úgy van, ahogy mondja, az inkább ne írjon, mert csak összezavarja a kérdezőt.

2013. júl. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Végrehajtója válogatja. A lényeg a "bizonyítottan" van. Hogyan bizonyítod? Kb. sehogy.
2013. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Akkor leírom még egyszer, lassan olvasd, hogy megértsd:


ÜGYVÈD mondta, akihez kifejezetten EZÉRT mentem el, hogy úgy bizonyítod, hogy írsz egy NYILATKOZATOT, két tanúval aláíratod és ennyi. Nyilván az ember nem rakja el a 10 éves cuccainak a számláit, nyilván a blokkot sem névre kéri minden esetben, éppen ezért fogadják el ezt a formát.


Nemtom, lehet béna vagyok, de én hiszek egy ügyvédnek.

2013. júl. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nemtom, lehet béna vagyok, de én hiszek egy ügyvédnek."


Nem béna vagy, hanem naív!


Nem különösebben érdekel, hogy mit mond az ügyvéded.

A végrehajtó vagy elfogad egy nyilatkozatot vagy nem.


Ha ez így működne, akkor mindenki egyszerűen kijátszaná az ingó végrehajtást azzal, hogy akárkivel aláírat egy papírt, hogy az ingóságok az övé. A dolgok sajnos nem így működnek.

2013. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Értem. Naív ember az, aki az ügyeit kézbe veszi, szakemberhez fordul és intézkedik. :D :D


Bocs, de én ezzel asszem ki is szállok a vitából, nem látom tovább értelmét.

2013. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még annyit azért írok, hogy a végrehajtó nem az atyaúristen, törvényeket betartva járhat el.

Tehát nem így megy ez, hogy vagy elfogadja vagy nem, mert ha épp Gizike szomszédnéni ottfelejtett aranyóráját foglalja le, akkor Gizike jogai sérülnek, és Gizike bemehet a bíróságra, hogy adják neki vissza. Csak így, bemondás alapján (tanúkkal persze). És neki nem mondhatják azt, hogy Gizuskám így jártál, minek hagytad ott, hiszen az az övé.

A kérdező esete pedig pont ez.


Nem kell úgy félni a végrehajtótól, jogaink nekünk is vannak, amiket meg is kell védeni.

2013. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!