Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha rendesen fizetem a kocsi...

Ha rendesen fizetem a kocsi hitelem ami 2400000 per pillanat és még 8 év van hátra de ez mellet van még 5 külömböző banknál személyi hitelem amit nem tudok fizetni már mivel nincs munkám lassan jön a végrehajtó a kocsim lefoglalhatja?

Figyelt kérdés
2009. márc. 2. 14:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Mivel a kocsi nem a tiéd, így azt nem tudja lefoglalni. Az csak akkor kerül a nevedre, ha kifizetted az árát. Ha nincs munkád, akkor ugye munkabérből nem tudnak letiltani, marad az egyéb vagyonod. Ha az sincs, akkor nem tudom mi a következő lépcső...valaki tudja?
2009. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
a kocsi a nevemen van mint tulajdonos vagyok bejegyezve csak a törzskönyv van a banknál.Így se viheti el a másik bank végrehajtója?
2009. márc. 2. 15:20
 3/27 anonim ***** válasza:
68%
De elvihetik az autódat is lefoglalhatja a biróság hiába van rajta banki hitel!
2009. márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk üzembentartónak bejegyeztetnék egy ismerős akkor is? hogy lehetne megmenteni a kocsit mert az az 1 van a nevemen semmi mást nem tudnak foglalni.
2009. márc. 2. 17:34
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

Értelmetlen lenne lefoglalni a kocsit, így a végrehajtó nem fog ehhez az eszközhöz nyúlni. Csak akkor, ha az autó értékesítési ára és a bankhitel között olyan mértékű különbség van, amiért MÁR ÉRDEMES FOGLALNI.


Csak, hogy értsd:

Tegyük fel, hogy a gépjármű piaci értéke (EUROTAX) 2.800.000 Ft. A rajta lévő banki hitel értéke 2.400.000 Ft. Mivel kényszerértékesítésnél nem fog elmenni EUROTAX áron a gépjármű, így jó, ha 2.000.000 - 2.300.000 Ft közötti összegért "csapják le" a kocsit. Vagyis a végrehajtó dolgozik, az adós kényszerintézkedést tűr, mégis mi a helyzet? Az, hogy az adósnak a végrehajtási cselekményt követően MÉG TÖBB (lejárt) tartozást tudhat magáénak, a végrehajtást kérő pedig egy forintot nem kapott (hisz a gépjármű végrehajtásból befolyt vételárát a bank a hitelszerződés által ingójelzálog-jogánál fogva elviszi, mert első raghelyű, míg a végrehajtó a maradékot vihetné. Ami nincs.) A végrehajtást kérőnek csak a végrehajtási költségei emelkedtek. Tehát a végrehajtás foganatosítása ÉRTELMETLEN VOLT. Így ezt nem alkalmazzák.


HA! A gépjármű értéke mondjuk EUROTAX szerint 4.000.000 Ft, akkor a végrehajtást minden további nélkül megtehetik, a bank, mint hiteleződ a végrehajtásba beszáll, ő megkapja a pénzét, a maradék pedig a végrehajtón keresztül a végrehajtást kérő hiteleződé lesz.


Már csak az a kérdés, mennyit ér az autód...

2009. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
26%
Folyamatban van akkor az ügy?Mert nem mindegy!Ha égrehajtás van ellened, akkor semmit nem tudsz csinálni,mert az büncselekménynek minösül!Amennyiben te nem tudsz még aról ,hogy felmondták a szerzödéseidet a bank(tehát ,hogy követelik rajtad apénzt)akkor irasd át ,de vigyázz közeli hozzád tartozodnak ne.Mert azt ugyanugy eltudják vinni!Közeli hozzátartozod a anyukád,apukád,testvéred,sogorod,sogornöd annak házastársa is!Pl az unokatesod az márt nem közeli arra tudod iratni(ezt is ügyvéd mondta nekünk)Nekünk is ügyvéd mondta ezt,mert neünk is hasonló gondunk van!
2009. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
26%
Az utolsó vagyok: lényegtelen mennyit ér az autod ,ezt is ügyvéd mondta ,atól nyugottan lefoglalhatják!Vigyázz mi is majdnem igy jártunk !
2009. márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%

Kedves előttem szóló, ajánlom, keress egy másik, megbízhatóbb ügyvédet.

Közeli hozzátartozótól nem foglalhat a végrehajtó, és amennyiben most olyan szándékkal íratja át a gépjárművet, hogy egy esetleges végrehajtásból kivonja azt, akkor MÁR MOST fedezetelvonó a cselekedet, amelyet szankcionál a büntetőjog. Persze ezt bizonyítani nem igazán lehet. Pont úgy, ahogy egy felmondott hitelszerződést követően, de még a bírósági végrehajtási szakasz előtti értékesítés mikéntjét.

Az adott ügyvéd NAGYON félretájékoztatott benneteket, emellett az ügyvédi hivatásával ÖSSZE NEM EGYEZTETHETŐ tettre kért meg. Sem erkölcsileg, sem pedig tudásilag nem érdemli meg az "ügyvéd" jelzőt.


Mondom a fentieket úgy, hogy "nem kis belelátásom" van a bírósági végrehajtás mikéntjébe...


Érdemes átolvasni a végrehajtásról szóló törvényt is, sok hasznos infó van benne. És így máris releváns lehet a hitellel terhelt ingóvagyon foglalására vonatkozóan az ingóvagyon értéke...


Szintén kellemes tanács egy sz@rban lévő embert arra megkérni, hogy egy hitellel terhelt gépjárművet írasson át most valaki másra. Persze hamis, pénzmozgást nélkülöző adásvételi szerződéssel, egy olyan személy nevére, akinek tulajdonképpen nem is kellene a gépjármű. Ez is "etikus" magatartás. Lehet, hogy a bírósági végrehajtót kikerülöd, amely a felmondott hitelek miatt jönne, aztán ha az a végrehajtó úgy ítéli meg, hogy "jogilag feddhetetlen vagy az adásvétellel", de mégis látott vagyongyarapodást, amelyet "nem talál", akkor kérheti az APEH-es kollégák segítségét. Egy 4 millió forintos gépjármű eladása esetén azért már igencsak látszatjának kellene lennie az adott "háztartásban". Pláne úgy, hogy nem a hitelbe lett beletörlesztve... Hát ha meg nincs látszatja, akkor felmerülhet az adóeltitkolás. 4 M Ft-nak a számított adója kb. a fele, azaz 2 M Ft. Ezt tetőzi a késedelmi pótlék (szép magas jegybanki alapkamat mellett ez kb. fél millió), majd az egészet az "regula díja", azaz a büntetés. Amely az eltitkolt és megállapított adóval összhangban, kb. azonos. Vagyis 2 M Ft. Ez 4,5 M Ft, ha "gonosz" volt a végrehajtó. Igaz nem jellemző rájuk. De láttunk már karón varjút. Vagyis "kimenekítettünk" 2,4 milliót a végrehajtás alól, és szereztünk E MELLÉ a meg nem fizetett tartozásunk mellé 4,5 M FT ESHETŐLEGES APEH-tartozást. Megéri? Nem. Persze ennél kevesebbért is kockáztatnak egyesek, aztán egyszer hopp, máskor kopp...


Ne adjunk olyan tanácsokat másoknak, amelyet még csak pillanatnyilag sem oldják meg a helyzetet. Pláne ne olyan tekintetben, hogy egy bírósági szakaszba került (tehát valószínűsíthetően jogos) követelés "elsumákolása" legyen a célja... Persze, ha mi állnánk annak a bizonyos f..roknak a másik felén, és mi lennénk a sz..pó fél, akinek nem fizetnek, akkor valószínűleg végrehajtóért kiáltanánk, és követelnénk, hogy az illető haját is darabonként adják el...

2009. márc. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

Egy kis kiegészítés: Közeli hozzátartozótól akkor foglalhat a végrehajtó, ha házastársi viszonyban vannak és közös háztartásban élnek. Ekkor a házassági közös vagyonra való hivatkozással indítható per a tulajdonjog megállapítására, majd a közösnek ítélt vagyon felére indítható meg a végrehajtás.


Emellett egyéb közeli hozzátartozótól, csak a "hozzátartozói státuszra való tekintettel" nem indítható végrehajtás. Még ha ezt a kedves ügyvéd úr/hölgy így is mondta. Amelyet viszont el tudok képzelni, hogy közeli hozzátartozók KÖZÖTTI ADÁSVÉTELRŐL szólt az ügyvéd, mert ott "vélelmezhető" a színlelt szerződés. (Ennyit az ártatlanság védelméről...)

2009. márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
37%
Hát amit az elöttem iró irt az nem igaz ,közeli hozá tartozod az édesanyád,apukád,testvéred ,és anak házastársa!Külömbenmeg igen lefoglalhatja ,én az igazat irtam!Ja és és egy olyan ügyvéd monodta akinek a férje biró és pontosan ilyen ügyekkel foglalakozik!Tehát tuti ez igaz!Jobb lenne ha az elötte iro fejlesztené a tudását kicsit még!
2009. márc. 3. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!