Bankautomata elnyelte a kártyát, teendő?

Figyelt kérdés

Párom kártyáját elnyelte (nem rossz pin, nem járt le a kártya), a gép azt írta ki neki, hogy karbantartást tart és benyelte. Felhivta a bankját, be is ment és ott 3 ezret kifizettettek vele.(kártya igénylés díja...stb)

A használatba vett automata nem a bankjáé. Kérdésem: Vissza fizetik ezt 3 ezret a bankautomatát üzemeltető bank?


2013. aug. 4. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt kellett volna hogy mondjatok hogy menjenek a p.... a kartyaval egyutt. En ezt csinaltam, majd a sajat bankomnal mondtam hogy elvesztettem a kartyat es kaptam egy ujat, dijmentesen.


Szerintem azt a 3000-t nem kapjatok vissza. Vedd ezt naivitas adonak. Maskor ha egy bank mondja hogy fizess valamiert akkor kuld el a pi.... oket.

2013. aug. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elveszett és ingyen pótolták? Diákszámlás vagy? Esetleg valami kedvezményes konstrukció?

Mert még egy elektornikus kártya letiltása és pótkártya igénylése sem ingyenes.


Ha műszaki hiba miatt nyelte el a kártyád és a szabályzat értelmében nem lehet visszaadni az ügyfélnek (biztonsági okokból) akkor ingyenes az új kártya igénylése, illetve a régi törlése a rendszerből.


Jelezted, hogy az automata mit írt ki? Karbantartás, műszaki hiba.

Ha nem hitték el, akkor kérni kellett volna, hogy beszéljenek az automatát üzemeltető bankkal.


Nagyon pórul jártál, mert talán a műszaki hiba az egyetlen olyan eset, amikor a bank mindig ingyen ad új kártyát.

Esetleg ha a napokban történt, akkor még bemehetsz reklamálni.

Ha másik ügyintézőhöz kerülsz, mondd meg neki, hogy csak most vetted észre, hogy levontak és jogtalan volt. Ne mondd, hogy a tudtoddal történt.


Amúgy megkérdezhetem, hogy melyik bank?


És az sem mindegy, hogy mi a szabály az adott banknál illetve az ATM-et üzemeltető banknál. Visszaadható-e a kártya, vagy érvényteleníteni kell.

2013. aug. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2. Nemtudom te mit olvastal de leirom megint: PAROM KARTYAJAT NYELTE EL A GEP ES 3000FT-ba KERULT AZ UJ KARTYA IGENYLESE.


BP bankos es OTP automatanal akart pent felvenni. szemelyesen bement a BP bankhoz ahol kifizette a 3 ezret. Mondtam beki h az OTP hez is menjen be es ALITOLAG be is (azert alitolag mert en hisztiztem neki telefonba h egyen mar esze es msot takarodjon be) de tole.kitelik h azt mondja elment a bankba aztan.megse.

2013. aug. 5. 13:01
 4/4 A kérdező kommentje:
beszeltem ugyfelszolgatis luvnyaval az otp tol. azt mondta hogy ha a bp nel csinaltak karbejelentot akkor kifizetik...vmi papirt kaptunk h elnyelte a gep.majd hazamegyek es jobban megnezem
2013. aug. 5. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!