Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házvásárlás részletre, hogyan?

Házvásárlás részletre, hogyan?

Figyelt kérdés
1.5 milliós kis házat szeretnénk a férjemmel venni. Ő gyesen van, én őstermelő vagyok. Részletre szeretnénk venni. Hogy kezdjünk neki? Minél hamarabb be szeretnénk költözni.
2013. aug. 8. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom 3 millió alatti ingatlan esetén lakáshitelt nem lehet felvenni.

Ekkora összeget szerintem szabad felhasználású jelzáloghitellel lehet, de a jelzálog tuti nem lehet az ingatlan amit megvesztek, mert túl kicsi az értéke. Esetleg még személyi kölcsön, de úgy tudom, 1 millió Ft hitel felett itt is kell jelzálog. Ugyanakkor kezest is kérnek, aki a párod nem lehet, tehát az ő nevére egyáltalán nem lehet, ha gyesen van, nem lehet kezes és adóstárs sem.

Vállalkozóként vehetsz fel hitelt, ha már több mint 1 éve vállalkozó vagy.

2013. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.5 milliós házra nem adnak jelzáloghitelt, tehát vagy másik ingatlan kell, vagy jelzálog nélküli hitel, esetleg személyi kölcsön, de az a legrosszabb hitelek egyike.

Személyi kölcsönnél a legtöbb bank általában kiköti, hogy a nettó kereset 100-150 ezer forint között legyen, de másfél milliónál ez is kevés, tehát kell adóstárs, aki szintén rendelkezik ennyi keresettel, vagy többel. Havi 400 ezres keresethez vagy össz. bevételhez már talán megadják a hitelt, ha nincs más hitel. A jövedelembe a gyes, gyed, családi pótlék nem számít és figyelembe veszik mennyi a család kiadása és mennyi a gyerek.

2013. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jelzálog nélküli hitel vagy inkább személyi kölcsön? Melyik bankot ajánljátok? Köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. aug. 8. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Milyen megoldást választottatok/találtatok? Köszi!
2014. febr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!