Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnám rendezni az...

Raven77 kérdése:

Hogyan tudnám rendezni az adósságaimat?

Figyelt kérdés

Gondolom nem én vagyok az egyetlen aki ilyen helyzetben van sőt biztos van még rosszabb is.2006 áprilisában kezdődött az egész kálváriám amikor is a kertes házam összedőlt. Annyi segítőkész ember tolongott körülöttem hogy csak na. Azaz senki. Egészen addig egyetlen hitelem volt amit egy nyomorult kis suzukira vettem fel és szépen fizetgettem.Hirtelen minden összeomlott. Mivel egy összedőlt ház nem éppen észrevehetetlen látvány ugye egyből mindenki észrevette és hát jöttek a rosszakarók is.

A helyi önkormányzathoz fordultam segítségért hogy biztosítsanak nekem szükséglakást vagy valamit de közölték hogy jelenleg nekik olyan nincsen szabadon. Persze a gyámügyisek is megtaláltak hogy életveszélyes a ház és hogy el fogják venni a gyerekeimet ha nem oldom meg 2 héten belül a ház ügyét. Joggal kérdezhetitek hogy és addig hol laktunk, hát a ház azon részében aminek még volt valami lakható része azaz az előszoba. Bankról bankra jártam kölcsönért de senki sem akart adni mivel hogy vályogház volt az épület. Arra lakáshitelt nem adtak. Mit tehettem hát maradt a személyi kölcsön aminek persze jó kis kamata van és mindjárt két helyről is mert az egyiknek az összege nem volt elég a romok eltakarítására. A rendelkezésemre álló két hét letelt és így albérletbe kényszerültem a két gyerekkel +az anyámmal. Így már nem volt annyira jó életünk autóhitel+2 személyi hitel+albérleti díj. Mondanom sem kell hogy alig bírtam őket fizetni de megoldottam valahogy. Aztán 2008-ban a válság hatására az összes hitelem szinte a duplájára nőtt, úgy értem hogy a részletek és itt kezdődött a mélyrepülésem. Mondanom sem kell hogy a kocsimat vissza kellett adnom mert már nem bírtam a részleteit fizetni. A hiteleim sorra dőltek be mivel egyik bank sem tolerálta hogy hónapokat kések a részletekkel, ugye hol az egyiket fizettem be hol a másikat, így valamelyikkel mindig le voltam maradva. Míg végül behajtócéghez kerültek a hitelek, és rákerültem a BAR listára innentől kezdve kérdéses hogy egyáltalán lesz e ebben az életben valaha saját lakásom vagy a gyerekeimet tudom e támogatni valaha.

Nagyon nagyon hosszú ideje fizetem ezeket a törlesztéseket és nem akarnak elfogyni és még sokáig kell fizetnem. Azóta már a 3. albérletbe kellett költöznöm az anyám megbetegedett ápolásra szorul a gyerekeim nőnek növekvő igényekkel és nekem elég sűrűn nemet kell mondanom

nekik. Az apjuk nem fizet utánuk semmit úgyhogy totál magamra vagyok utalva na meg szegény anyám nyugdíjára amiből simán éhen halna egyedül. Dióhájban csak ennyi a gondom. Mellékállást vagy másodállást nézegettem a neten de mindegyik tőzsdés én meg ahhoz nem értek. Egy olyan effektív munkára volna szükségem amivel a meglévő munkám mellett legalább a hitelek törlesztőjét elő tudnám teremteni és nem kellene nélkülöznünk annyit. Nem ügynöki munka meg ilyesmi mert ezekkel tele van a padlás. Ha Valaki tudna megoldást a problémámra bármelyikre amit az írásomban említettem kérem segítsen.



2013. aug. 10. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Az apa miért nem fizet gyerektartást? Nem is kérvényezted, nem állapította meg a bíróság? Jól jönne az a pénz.
2013. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Dehogyisnem csak tudod a bíróság szerint ha csak félévente bemutat egy rózsaszín csekket 5000 forintról hogy elküldte már az is fizetésnek számít. Egyébként meg nem lehet rajta behajtani mert nincs bejelentett munkahelye. Dolgozik amúgy de elissza a pénzt és ezért nem jut semmire sem neki. Többek között ezért váltunk el. Sajnos ezzel e verzióval már én is próbálkoztam de nem jött be.
2013. aug. 11. 09:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam valahol hogy valaki irt levelet valamelyik nagyon gazdagnak h segitsen neki és segített is.
2013. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!