Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a bankkártyámról túl nagy...

Ha a bankkártyámról túl nagy összeget utaltam az értékpapíromra, hogyan tudom a többletet visszautalni a bankkártyára? SOS, lényeg lennt, nagyon fontos

Figyelt kérdés

Elütöttem egy számot így még szerencse hogy van hitelkeret fennttartva nem lett nagy baj.


Szóval az van hogy bankkártyáról tudom hogyan tudok értékpapírra utalni,de nem tudom értékpapírrol ezt hogyan kell elvégezni


Rámegyek értékpapír és ott van a TRANZAKCIÓK,és azon belül a BEFEKTETÉSIJEGY TRANNZAKCIÓk éa annak van 4 válaszható menűje:1.Vétel,2.Visszaváltás,3.Átcsoportosítás,4, Visszaforgatás.


Na innek kezdődik a gondom,akármelyikre megyek rá,ki kell választanom1. az értétkpapírt,meg kell neveznem és 2. utána az összeget és 3. készletpárosítást ott ha lenyitom akkor utóbbinál van:

1. lekorábbiakból elsőként fifo

2. utóbbiakból elsőként lifo

3. drágábbikból elsőként hifo

4. olcsóbbakból elsőként lofó


Én arra gondoltam hogy a visszaforgatást,vagy visszaváltást kell talán válaszani és az utóbbiakat,de nem merek rámenni,nem tudom valóban az értékpapír számlámról a bankkártyára kerülne a pénz vagy sem.


Ha nem jön össze bemegyek a bankba és ott kérem meg őket a visszautalásra.


Ti tudjátok interneten hogyan lehetne ezt megoldani?


Köszi a válaszokat.


2013. aug. 11. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

"Elütöttem egy számot "


HAgyjuk már... A világ összes utalási rendszerében KÉTSZER kell beírni az utalandó összeget - pont ezért - és ha nem egyezik meg a két beírt összeg akkor nem indul meg az utalás.


Egy anonim oldalon nyugodtan megírhatnád, hogy hülye voltál, túl sokat utaltál és később jöttél rá...


Amúgy ha biztos választ akarsz keresd fel az értékpapír ügyletét lebonyolító partneredet. Csak ő fog tudni segíteni.

2013. aug. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ebben nincs igazad.

Van ahol én is úgy utalok,hogy egyszer kell beírni. Következő "ablakban" leírja ,hogy mennyit írtam be, ha azt elfogadom már küldi is. (Mivel figyelek, még nem ütöttem el soha)


A kérdező problémáját meg nem teljesen látom át, ki tudod fizetni a pénzt természetesen. Ha ebben segítségre van szükséged száz százalék,hogy van ügyfélszolgálatuk, és akár ebben is segítenek neked.

2013. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

"Következő "ablakban" leírja ,hogy mennyit írtam be, ha azt elfogadom már küldi is."


Lehet, hogy az én összeadási képességeimmel vannak gondok, de ez nem kettő?!

2013. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"KÉTSZER kell beírni az utalandó összeget - pont ezért - és ha nem egyezik meg a két beírt összeg akkor nem indul meg az utalás. "


Nem az összeadással vannak gondok...


Attól,hogy az általad használt felületeken ugyanazt a számot kétszer kell beírnod, még léteznek olyanok ahol ez másképpen működik.

2013. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy valamit kétszer kell beírni vagy egyszer beírni és egyszer ellenőrizni az tulajdonképpen ugyan az. (csak sz*rabb remdsuerÖ
2013. aug. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vedd fel kp.ben az értékkezelőnél
2013. aug. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy itt úgy van be kell írnod az összeget és akkor leütöd talán előkalkulációt azt hiszem,vagy ezt így nem tudom pontosan,hanem automatikusan csinálom és utána kapsz egy sms-t megerősítés céljából és ha beütötted a kapott számsor akkor utal is.


Na azért ütöttem el,mert közben folyton dumáltak nekem,hiába szóltam most hagyjanak,majd megnézem amit akar(velem intéztetik az utalásokat,a rendelést ha kell ilyesmik,de tök kezdő vagyok és nem szeretem ha ilyenkor zavarnak és még se ennyit hanem annyit utalja stb,vagy megrendelnéd e nekem mert ezt meg azt láttam mit szólsz hozzá stb,ilyen dumák mennek,megnéznéd hogy mennyi van a számlám és én mondom előbb hagy intézzem el aztán majd utána megbeszéljük,megnézem,),én utalok mindenkinek és késő esete is csináltam,fáradt is voltam,észre sem vettem hogy elütöttem valamit,meg a telefonom idáig mindig jelezte ha pénzmozgás történt a számlámon,most nem és ezért megnéztem mi a helyzet.


De a lényeg hogy én a megkeresett pénzem nem elbulizom,meg elszóróm hanem a felét haza adom,a felét a bankkártyámról értékpapíromra utalom át,mert az pár ezret kamatozik és van egy hitelkeretem is,na az ment le minuszra.És visszaakarom állítani az összeget,tehát mindenképpen a többlet pénzt visszarakatom rá.


És azt tudom hogyan tudok belföldi személynek bankkáryáról utalni,vagy a bankkártyámról az értékpapíromra,de fogalmam sincs arról hogy értékpapíromról például hogyan is kell a bankkártyára visszautalni,de majd megyek ma délután a bankba és elintézem,visszahelyezem a pénzt.


HIdd el simán ha zavarnak utaláskor,beszélnek hozzád,meg olyan alvás hiányos vagy(mert képtelen vagyok 6-7 óránál többet aludni és ez idő alatt is többször félórákra felébredek)10éve mint én szellemileg nem leszel a toppon.


köszönöm a válaszokat és a segítséget,legközelebb óvatosabb leszek,ilyen még sosem történt velem,majd figyelek ne legyen zavaró tényező.

2013. aug. 12. 09:54
 8/8 anonim válasza:

Remélem, azóta már a bankban is fölvilágosítottak, de ha mégsem, akkor íme:

Hogy ki miért, hogyan "üt el" számokat, vagy miért nem figyel arra, amit éppen csinál, az végülis TÖK MINDEGY ...

A banki tranzakciókban mindig van visszaút, ha a SAJÁT számláid között játszol. Ha az enyémre utaltál volna néhány milliót, akkor ez már nem föltétlenül lenne igaz ... :) de ez csak vicc. A "visszaforgatás" választásával sikerült megtalálnod a "szarva között a tőgyét" ...

A "vételnek" az "eladás" a fordítottja, a bankod esetében pedig a "Visszaváltás" !

A többbi stimmel, a négy választásból jelen esetben teljesen indifferens, mit választasz. "Általában", többnyire, leginkább a "FIFO" szokott a legjobb üzlet lenni (árfolyamok, elért hozam szempontjából), de itt most kivételesen az "2. utóbbiakból" a nyerő. Továbbá, mivel itt csak tévedés korrigálásáról van szó, amúgy sem beszélhetünk hozamról, hiszen ugyanazon a napi árfolyamon váltod vissza.

Ha ez az értékpapír nem a befektetési jegyek közé tartozik, akkor különbözhet az árfolyam, de ez már bizalmasabb információ, ezt ne add ki itt a neten ... :)

2013. szept. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!