Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülők! Ha régi kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők! Ha régi kapcsolatotokból közös gyereketek született az exedel, azt a gyereket miért kell az apja ellen uszítani? Vagy másik pasitól születik a gyerek, de ugy h az előző házasságotokból is született akkor miért kivételeztek a másikkal?

Figyelt kérdés
Legalábbis Én ezt tapasztaltam.. Egy rokonom elvált apuka lett, van is egy gyermeke a volt feleségétől, a gyerek meg most lesz 5 éves és ilyeneket mond az apjára h látni se akarja, stb, pedig a feleség akart válni.. Vagy nem engedi el az anyu láthatásra a gyerekét az apához.. A másik meg: Egy barátnőmnek az anyja is elvált, és az uj férjétől született egy másik gyerek, brtnőmnek féltesója lett.. A féltesója megkapja a 10 ezres játékot, mig a barinőmnek ugy kell könyörögnie egy 1000 ft-os nacira is... Vagy mikor az apuka elvált, ujraházasodik, az előző házasságból származó gyermekeit letojja, nem is látogatja, de ha az uj kapcsolatába születik egy, akkor az a "szeme fénye" vagy az uj nőjének a gyermekei, akikhez semmi köze.Ez mégis mire jó, árulja már el nekem valaki...??? Persze, akinek nem inge ne vegye magára, tisztelet a kivételnek.

2013. aug. 8. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Rögtön ellenpéldával kezdenék. Nem uszítom a gyerekeket az apjuk ellen, de a nagy nem akar menni hozzá, mert folyton pocskondiáz a gyereknek, (ezt a gyerek mesélte)mindenféle senkiházinak elhord. Én soha egy rossz szót nem mondtam róla a gyerekeknek, pedig Dunát lehetne rekeszteni a hazugságaival...Szóval minden eset más és más. Kár volt kiírnod a kérdést, mert oltári vihart fog keverni.
2013. aug. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én sem értem a kérdést....a volt férjemmel jó a kapcsolatunk ,bár le van írva a láthatás akkor viszi a gyereket amikor csak akarja,a kislányom szereti,én tisztelem ,hogy megfelelően foglalkozik vele....ami kicsi probléma az az új párja,aki "hülye anyádként"hív a lányom elött,azt gondolja én nem szerzek erröl tudomást....jókat kacagunk a lányommal a butaságán(de hozzáteszem legszívesebben szétverném a fejét,de ez nem szolgálja a lányom érdekét)egy szónak is száz a vége:a gyerek érdeke az első,és ez nálunk müködik
2013. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó én nem általánosítok, oda van irva h akinek ne inge, ne vegye magára... Meg nemtudom mire jó ez h elhordani a gyerek elött a másik szülőt, csak nem értem h mire jó ez...
2013. aug. 8. 19:13
 4/11 anonim ***** válasza:
na ez van most az én esetemben is az exemel van egy közös fiúnk 6éves. február ota együtt van az új pasijával. és rá 2hónapra már terhes is lett tőle. és nagyon félek attól hogy a fiam az ellesz hanyagolva. az exem azt mondja hogy teljes értékű lesz mindkét gyerek, tehát ugyan úgy meg kap majd mindkettő. de én ezt nem hiszem el neki. mihelyst meg lesz a csávó saját gyereke akkor már az lesz a apa pici szeme fénye. bár az exem azt mondja ez nem lesz. ki tudja majd idővel kiderül úgyis. ja a másik már megbánta ezt a terhességet amiben most van
2013. aug. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen egyet értek az előttem szólókkal, nálunk 3! gyerek van, mikor a harmadikkal mindenórás voltam, már összeszedett egy idősebb nőt magának, itt hagyott bennünket. De! Becsülöm benne, hogy a gyerekeivel foglalkozik, most jöttek haza 1 hétig elvitte őket balatonra, viszont hallom a fiamtól, h mindennek elmond engem ami nagyon fáj persze, sőt meg is ütött előttük nem egyszer. Már lecsillapodtak a kedélyek, a második válópert várjuk, és ma bevallotta, hogy minden elismerése az enysém a gyereknevelés szempontjából, mert most az életben előszőr vitte őket egyedül, azelőtt sosem, és még a pici vele sem volt.

De! Állandóan engem pocskondiáz mindenért, hallom vssza innen onnan, ez viszont nagyon rosszul esik, és nem értem, hiszen Ő lépett ki a kapcsolatból.

2013. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De mégis mire jó ez?? Még neki áll feljebb ő MER pocskondizni, közbe ő lépett le, ő hagyott sz.rban!!! Meg miért a másikat kell pocskondizni, főleg a gyerek elött meg uszitani a másik ellen, közbe ő annak a gyermeknek ugyanugy a szülője marad... :S Egy brtnőm is ugy nőtt fel h az anyja uszitotta az apja ellen közben barátnőm saját szemével látta mikor kicsi volt h idegen pasikat vitt a házhoz, mig az apja értük dolgozott mig aggyütt voltak a szülei!! Aztán a muterja elkezdte az apukája ellen hangolni, aztán az lett az eredmény h barátnőm évekig nem beszélt az apjával... Mire jó ez könyörgöm?
2013. aug. 9. 20:24
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Látod ez jó kérdés. Anno, mikor a szüleim elváltak engem is próbált anyám apám ellen uszítani. Hogy mikor kicsi voltál akkor nem volt itt és nem pelenkázott. Meg pocskondiázta, hogy ő csak sz*rt lapátol az állatok alól. (Annó a TSZ.-nél dolgozott). Aztán később is, mikor gyógymasszőr lett, és sokkal jobban keresett. Akkor azt mondta: "Jön még kutyára dér! Nem fog mindig ilyen jól keresni!" Egyszerűen irigy volt mert apa nekem adta azt a pénzt amit gyerektartásra szánt, én meg naná, hogy magamra költöttem. Irigy volt arra, hogy apát jobban szerettem. Azért mert nem csinált minden apró-cseprő dologból olyan nagy ügyet. Elfogadott, nem óvott féltett mindentől. És szerettem hozzájuk menni, mert ott szabad lehettem. Szóval nekem ez a meglátásom.
2013. aug. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

7es:

Te vagy az élő példa a kédésre.

Férfiként anyádnak adok igazat.

Apukád megszegte a törvényt azzal, hogy neked adta a pénzt, és sikerült még magát a jónak beállítani.

Az a pénz a villanyra, iskolaszerekrem karácsonyi ajándékra ... van, amit használsz.

Az külön dolog, így is meg tudtok élni.

Kilóra megvett apukád.

2013. szept. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon sok az önző ember, aki egy adott helyzetben csak magára gondol. Pl. apa, aki nem foglalkozik a gyerekével, vagy anya, aki tiltja az elvált férjtől a gyereket, vagy gyerek, aki válás után elutasítja azt a szülőt akivel nem lakik együtt... stb. Ezek bonyolult ügyek, minden eset más, hogy mi miért van, de általában szerintem az ok az önzőség és a butaság, szegénységi bizonyítvány.

Vannak azonban normális helyzetek is, amikor válás ide vagy oda, új kapcsolat új gyerek ide vagy oda, minden rendben van. Bár több ilyen lenne...

2013. szept. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az élő példa a kédésre.

Férfiként anyádnak adok igazat.

Apukád megszegte a törvényt azzal, hogy neked adta a pénzt, és sikerült még magát a jónak beállítani.

Az a pénz a villanyra, iskolaszerekrem karácsonyi ajándékra ... van, amit használsz.

Az külön dolog, így is meg tudtok élni.

Kilóra megvett apukád.


Kedves 8-as!


Nem teljesen értek egyet veled, itt elsősorban nem a pénzről van szó, hanem arról, hogy apám soha nem uszítot anyám ellen és soha nem mondott rá semmi rosszat! A pénzkérdés meg: Szerződésben megállapodtak, hogy nem kell gyerektartást fizetnie apámnak, ha a lakás - amit az ő szülei finanszíroztak - anyám nevére kerül. Mikor kicsi voltam akkor nem megkaptam kézbe, hanem ruhát vett nekem stb. 3 an vagyunk testvérek (a 2 tesóm féltesó, apának csak én vagyok.) akkoriban kedvezményekkel tudtunk a tanszerekhez jutni. Karácsonyi ajándékot szintén kaptam tőle. Most is jó a kapcsolatom vele, pedig már réges-rég nem támogat. Ha "kilóra megvett" volna akkor most sz*rnék a fejére. Ja bónuszként nyitott is nekem egy ifjúsági takarékszámlát, hogy a későbbiekben tudjak továbbtanulni. A másik két tesóm apja meg nem is nagyon akart gyerektartást fizetni, úgy kellett törvényes úton kicsikarni tőle. És a tesóim felé sem néz. Anyával meg sohasem volt egyszerű ezért is költöztem el otthonról. (Mielőtt még ebbe is belekötne bárki: én 29 vagyok a tesóim 23 és 21 évesek).

2013. szept. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!