Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a férjem fizetése az én...

Ha a férjem fizetése az én számlámra megy, arról is behajthatják a tartozást?

Figyelt kérdés
Férjem munkahelye egy idő óta megszűnt. Nem tudtuk fizetni a személyi kölcsönt, és behajtásra került. Most újból dolgozik, és a fizetése az én számlára megy, hogy egyenlőre ne tudjanak semmit levonni, míg egy kicsit jobb helyzetbe nem jövünk. Le tudják nyomozni, hogy dolgozik és az én számlámra megy? Így hozzá nyúlhatnak?
2013. aug. 18. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert házasságban a hitel is közös, tehát te automatikusan kezessé váltál, mint házastárs. Ha nem lennétek házasok, akkor igaz lenne, hogy tőled nem vonhatnak.


Másrészt inkább a bankba menjetek be egyezkedni, fizetéskönnyítést kérni, mert így csak egyre nagyobb büntetőkamatot fognak rátok terhelni és többszörösére nőhet a tartozás.

Ne a menekülést válasszátok, mert rosszabbodik csak a helyzetetek és soha nem keveredtek ki a tartozásból.

2013. aug. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az #1-est annyival egészíteném ki, hogy fizetésletiltást a munkaáltatónál szoktak kezdeményezni, vagyis a pénz eleve nem érkezik meg a számlára (az más kérdés, hogy végrehajtáskor a számlán levő pénzhez is hozzányúlhatnak).
2013. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kiegészítést, ez valóban így van, nekem nem ugrott be, amikor írtam a hozzászólást.
2013. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A nagy testvér mindent tud. Nem lehet megúszni, a letiltás még munkahely váltásnál is megy a pácienssel, követi mint az árnyék, amíg le nem telik.
2013. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!