Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék az OTP banknál...

Szeretnék az OTP banknál Junior bankszámlát nyitni. Pár kérdésre választ várok. Válaszolnátok rá?

Figyelt kérdés

- Nem sok pénzem lenne rajta, főleg internetes vásárlás miatt lenne rá szükségem, érdemes-e nyitni így?

- A betett pénzem kamatozik?

- MasterCard Online Junior kártyával az interneten mindenhol vásárolhatok, ahol fel van tüntetve a MasterCard logó?

- MCO ISIC Junior kártya, a nemzetközi diákigazolványként is szolgáló kártya mire jó? Annak milyen előnyei vannak? Mitől másabb egy sima diákigazolványtól?


Köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 21. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:

- Nem sok pénzem lenne rajta, főleg internetes vásárlás miatt lenne rá szükségem, érdemes-e nyitni így?


Persze, hiszen máshogy nem tudsz az interneten vásárolni, akkora költségei nincsenek, hogy ne érné meg fenntartni egy Junior számlát.


- A betett pénzem kamatozik?


Minimálisan, nem ebből fogsz meggazdagodni. Főleg hogy az előbb mondtad, hogy kevés pénz lenne rajta.


- MasterCard Online Junior kártyával az interneten mindenhol vásárolhatok, ahol fel van tüntetve a MasterCard logó?


Igen, így van.


- MCO ISIC Junior kártya, a nemzetközi diákigazolványként is szolgáló kártya mire jó? Annak milyen előnyei vannak? Mitől másabb egy sima diákigazolványtól?


Lényegében bárhol a világon tudod magad igazolni a bankkártyáddal. :D A régi diákigazolvány csak Magyarországon elfogadott, az újabb az EU-n belül.

2013. aug. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. aug. 21. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem fontos, hogy nemzetközi diákigazolvány is legyen egyben a kártya, akkor inkább az Erste Bank diákszámláját ajánlom.

Visa Electron kártya jár hozzá.

A banki költségek olcsóbbak mint az OTP Juniornál.


Nemzetközi diákig.-t pedig kérhetsz bankkártya nélkül is. Az egyetemeden vagy utazási irodában el tudod intézni.

2013. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pont most zárt be a városunkba az erste bank. Azért gondoltam az OTP-t mert az szinte mindenhol van.
2013. aug. 22. 16:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Melyik városban laksz?

Így persze, hogy nem Erste.


De azért érdemes lenne végig nézni a diákszámla kínálatokat. Hogy a legjobbat válaszd ki!

2013. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mit tekintesz legjobbnak...


Csak mert nem feltétlenül a legolcsóbb megoldás az..

2013. aug. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rajta vagyok, hogy megkeressem a legjobbat. Kezdő vagyok pénzügyek terén, szóval nem is tudom melyik felelne meg nekem jobban, de ez az OTP Junior jónak tűnt így elsőre :D
2013. aug. 22. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!