Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankba bemehetek készpénzzel...

A bankba bemehetek készpénzzel, hogy utaljanak át nekem a számlámra?

Figyelt kérdés

Diákszámlám van, és szeretnék átutaltatni pénzt a számlámra, de nem akarom, hogy tudjanak a szüleim róla (különben ők utalnák át a pénzt), mert meglepetésre kell. 16 éves vagyok, a számlát apukámmal nyitottam meg, de ha lehet ilyet intézni, azt csinálhatom egyedül? Van egyáltalán így lehetőség erre?


Normális válaszokat kérek!

16/L


2013. aug. 21. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, de ez nem utalás, hanem pénztári készpénzbefizetés.

És olyan bankba kell menned, ahol a számládat vezetik. (tehát pl. ha OTP-s a számlád, akkor bármelyik OTP fiókba mehetsz)

2013. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ersténél vagyok, abba a fiókba fogok menni, ahol megnyitottuk a számlát.


Köszi a választ! Ezek szerint egyedül, felnőtt nélkül is elintézhetem?

2013. aug. 21. 15:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, csak személyi és lakcímkártya kell hozzá. És amúgy bármelyik Erste fiókba mehetsz, nem csak ahol megnyitottátok.


Viszont az lehetséges, hogy a szüleid kapnak sms-t vagy e-mailt stb. arról, hogy pénz érkezett a számlára. Attól függ, hogy rajta vannak-e rendelkezőként, illetve jár-e nekik sms szolgáltatás.

2013. aug. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem hiszem, hogy kapnak sms-t, az én nevemen van a számla, és már utaltunk át illetve használtam a kártyát itthon és külföldön egyaránt, és csak az netbank fiókomban jelent meg az információ, nem küldtek értesítőt senkinek.

Úgy is el kell intéznem pár dolgot a bankban, legalább lesz ürügyem bemenni.

2013. aug. 21. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, nem túl valószínű, hogy kapnának értesítést. De mivel 18 alatti vagy, szinte biztos, hogy rendelkezőként rajta van valamelyik szülőd. Ezért mondtam, hogy van rá esély, de akkor nem.
2013. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem átutalás, hanem befizetés.

És igen, lehet.

2013. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a javítást! :)
2013. aug. 21. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!