Fundamenta? Soha többet!

Figyelt kérdés
Idén januárban kötöttem fundamenta lakáselőtakarékot. 100.000 Ft volt a kezdő tőkém, arra vállaltam havi 20.000 Ft-ot. 4 hónapig fizettem tisztességgel, majd az élet úgy hozta, hogy havonta nem tudtam vállalni a 20 ezer Ft-ot. Kértem az üzletkötőmet, hogy szüntessük meg az egészet. Mondta, hogy rendben, a közel 200 ezer Ft 6%-át levonják a többit visszakapom! Ma a számlaszámomra érkezett 74 ezer Ft!!! Ez hogy lehet??? Az üzletkötőm nem veszi fel a telefonját! A fundamenta cég sem! Csak dallamot játszik a telefon, egész nap hívom és semmi! Hova forduljak? Hol a többi pénzem???

2013. aug. 22. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Hívd tovább a Fundamentát, nekem mindig felvették, igaz, nem minden esetben fél perc után. Személyesen is megkeresheted őket a Tölgyfa utcában.


[link]

2013. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Zala megyében élek! Azért köszönöm!
2013. aug. 22. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Mindegyik lakástakarék pénztár (Fundamenta, OTP LTP, ERSTE Lakáskassza) úgy működik, hogy a teljes szerződéses összeg 1%-a a számlanyitási díj (akciós feltételek teljesítése esetén ez a díj részben, vagy egészben elengedésre kerül, de ez a Te esetedre nem vonatkozik).



Nézd meg az szerződést, mit kötöttél az üzletkötővel. Pl ha 3,9-es típusú és pl 10 éves a megtakarítási idő, akkor a szerződéses összeged 8 millió Ft. Ennek az 1%-a a szerződéskötési díj, vagyis 80.000Ft. Ha pl 8 éves a szerződésed, akkor 64.000Ft a nyitási díj.


Ez a díj nem jár vissza, ha a megtakarítási idő alatt megszünteted a szerződést és még a befizetett havidíjakból is, tehát a tőkéből is levonnak valamennyi százalékot, ha gyorsított eljárással kéred vissza a pénzt.


Ezek a megtakarítási programok azoknak kedvezőek, akik legalább 4 évig biztosan fizetni tudják a havi díjakat, mert akkortól jár a 30% állami támogatás.


Egy szerződés megszüntetése sehol sem kedvező, van ahol ennél sokkal nagyobb a veszteség. Pl aki valamelyik biztosítótársaságnál indít el egy havi díjas megtakarítást, az első két évi befizetését teljes egészében elbukja, ha idő előtt szerződést bont.

2013. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszöm! Ment a zöld kéz!
2013. aug. 22. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!