Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Férjem szeretne felvenni...

Férjem szeretne felvenni lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Neki van egy személyi hitele, amit rendesen fizet. Nincs elmaradásunk, minden számla ki van fizetve (internet, telefon előfizetés...).

Nekem van egy passzív KHR státuszom, amit két részletben kifizettem (kb. 120.000 Ft)

Kaphatunk így hitelt, plusz fedezet bevonásával?


2013. aug. 23. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt ennyiből nem lehet megmondani. Te nem lehetsz adóstárs, az tuti a passzív KHR miatt.


A férjed ettől még persze lehet adós, ha a fizetése megfelelő a 2. hitelhez és van elég önerőtök a lakáshoz.

2013. aug. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de a feleség automatikusan adóstárs lesz.
2013. aug. 23. 12:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert vagyonközösség van. De téged ne fognak elfogadni adóstársként önmagában. De a férjed sem fogják visszautasítani azért, mert egy olyan felesége van aki KHR listán szerepel.
2013. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Nem írtál olyan információt, ami alapján egyértelmű választ lehetne adni.


Viszont alapvetően nem megoldhatatlan a helyzet. Nekem pénteken hagytak jóvá egy olyan hitelem, ahol az adós a férj volt, igazolható nettó jövedelme 127ezer ft volt, volt egy eltartott családtag és a KHR listás feleség, aki nem szerzett tulajdoni hányadot az ingatlanban és vagyonjogi szerződést kötöttek...

Az ügyfél úgy került hozzám, hogy már 2 bank elutasította, holott hiteltanácsadója is volt.


Szóval elméletileg megoldható egy ilyen ügylet, gyakorlatban viszont ezen kívül 1000 és 1 tényezőt kell még figyelembe venni...

2013. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!