Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mik az adósságrendező jelzálog...

Mik az adósságrendező jelzáloghitel kockázatai, ha nem én vagyok a hitelfelvevő, hanem csak a kezes?

Figyelt kérdés
Sógorom adósságrendező hitelt vesz fel, a szülei házára, 20 évre. 43 éves, infarktuson van túl. Apósom, anyósom is 70 felett vannak már. A férjem kérték meg kezesnek. És ettől félek. A hitel lejártát biztos nem érik már meg. Akkor a férjemnek kellene tovább fizetnie. Nekünk van saját házunk, rajta a lakáshitel. Mi lesz, ha majd nem tudjuk fizetni az ő hitelüket? Azon kívül, hogy viszik a beterhelt házat, és a férjem bar listára kerülne. Hozzányúlhat a bank a mi házunkhoz is? Egyáltalán egy fedezet ellenében nyújtott hitelnél miért kell kezes?
2008. júl. 1. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a hitelfelvevő és az ingatlan tulajdonos nem azonos, akkor addig nincs gond amíg az adós él és fizeti a hitelt.

Ha neadj Isten a tulajdonosok meghalnak, akkor a törvényes örökösök öröklik a házat(vele a tartozással), ami azt jelenti, hogy módosítani kell a banki szerződést és az örökösöket is be kell vonni, mint zálogkötelezetteket.

Ha az adós nem tud fizetni, megkeresik ugyan az adóstársakat és a kezeseket(egyetemleges adóstársak), de nem szoktak nagyon szórakozni fizetésből letiltással stb, hanem egyből az ingatlan a lényeg. Vagy önerőből el kell adni és kifizetni a tartozást, ez a legjobb megoldás. Mert ha a bank kezdi el értékesítenni, abbol nem biztos hogy futja a fennálló tartozás kiegyenlítésére és akkor kerülhet veszélybe a kezes ingatlana is.

Remélem tudtam segíteni.

2008. júl. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Sokat segítettél :)
2008. júl. 7. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!