Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kezes lett a ferjem akaratan...

Kezes lett a ferjem akaratan kivul! Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Eleg kiborito helyzetbe kerultunk, lenne par kerdesem evvel kapcsolatban:

Sogorom hitelenel ferjem lett a kezes, a sajat tudta nelkul! Nem irt ala semmit, csak annyit mondott neki az occse, hogy kizarolag ugy kaphatja meg a penzt, ha valaki mas szamlajara utaljak! Ferjem megadta a bankszamlaszamat, csak ennyit es semmi tobbet, es mikor megerkezett az osszeg, utalta is tovabb az occsenek. Egy honap elteltevel eszrevettuk, hogy levontak valamennyit a ferjem szamlajarol, eloszor nem is ertettuk, aztan kutakodtunk is egy kicsit, es igy derult ki, hogy O a kezes az occse hitelenel. Tovabba az is kiderult, hogy nem vontak semmit se tolunk, hanem az occse fizetett a ferjem szamlajarol.

Rogton fel is vettuk a kapcsolatot a hitelezovel, elmagyaraztuk nekik a helyzetet, hogy a ferjem semmit nem irt ala, de Ok egyre csak azt hajtottak, hogy ha nem vallalta a kezesseget, miert nem kuldte vissza a penzt... Es, hogy most mar vissza kell fizetnunk!

Az erdekelne, hogy mi tortenik ha nem fizetunk? Megterhelhetik vele a szamlankat?

Es ha beperelnenk Ot, lenne eselyunk nyerni, igy, hogy a mi szamlankra erkezett a penz, es nem utaltuk vissza?

Nem tudom mit lehetne tenni... :(


2011. okt. 30. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
PSZÁF.
2011. okt. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Több sebből vérzik a történet. A kezes számlájára nem szokták a hitelt utalni, tehát a férjed szerintem nem kezes, hanem tudtán kívül hitelfelvevő.

Ugyanis ahhoz is több idő kellene, h az ő számlájáról, mint kezeséről "vegyék le" a törlesztőt.

Az öccse hogyan fizetett a férjed számlájáról???

Ezt magyarázd már el légyszi, mert elképzelni nem tudom. Én senki számlájáról nem tudok átutalni, csak a sajátomról.

Egyébként ha nem írt alá semmit, akkor már mehettek is a rendőrségre, ugyanis az öccse odahamisította az ő aláírását, és ezt nem ússza meg.

Nem kell sajnálni.

2011. okt. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ügy így ahogy leírtad, -nem tiszta!
2011. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Bocsanat, azt nem irtam, hogy kulfoldon vagyunk. Sajnos itt senkitol sem tudok tanacsot kerni, ezert itt kerdezem. Kezeskent jelolte meg az occse, ez mar biztos. Az alairasra tobbszor is rakerdeztunk a hitelezonel, nagyon tereltek rola a szot, de annyit kiszedtem beloluk, hogy digitalis alairast kernek, habar nem tudom ez pontosan mit takar.

Az occse ugy fizetett a ferjem szamlajarol, hogy mikor regisztralta Ot kezesnek, ott kerik a szamlaszamot es meg valami szamot a kartyarol (amit nem adtunk meg neki!), es ha honap vegeig O nem fizet akkor a kezesnek kell online fizetni. O persze nem fizetett, es mikor mar a ferjemnek kellett, akkor felment erre az oldalra, es ott fizetett a ferjem szamlajarol.


Lehet, hogy hulyen irtam le, de nem csak kitalaltam, igy tortent! Nem viccelnek ilyennel, ket kisgyerekkel vagyok itthon, fogalmam nincs mibol fizessuk ki, tisztara kivagyok mar az egesztol!

2011. okt. 30. 21:29
 5/13 A kérdező kommentje:
Legyszi, irjatok meg, otthon mi tortenik ha nem fizet a kezes? Felek, hogy megterhelnek a szamlankat. :(
2011. okt. 30. 21:31
 6/13 A kérdező kommentje:
Es csak minket vennenek elo, vagy azert ugye az occset is?
2011. okt. 30. 21:32
 7/13 A kérdező kommentje:

Es ami a legrosszabb az egeszben, sehogy sem tudnank kifizetni, mert ezt nem lehet torleszteni, kizarolag egy osszegben tudjuk kifizetni!

Amig nem fizetjuk ki egy osszegben, minden honapban fizethetjuk a magas kamatokat a vegtelensegig! :((

2011. okt. 30. 21:35
 8/13 anonim ***** válasza:
A férjed ne adjon semmiféle digitális vagy kézi aláírást ügyvéd nélkül, ha eddig nem írt alá semmi papírt. Először szerintem még kicsit járjatok utána hogy még pontosabban mit mondanak a banktól, majd a rendőrségre kell menni s elmondani a helyzetet.
2011. okt. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ja kicsit félre értettem az aláírásos dolgot. De az öcsét nem kell sajnálni ha ilyen fickó.
2011. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

En kicsit sem sajnalom. Sooot!!

De a ferjem nem akar a rendorsegre menni, mert az anyja azt mondta neki, akarmit is tett, akkor is a testvere...

Haaaat... hatha megis ra tudom beszelni, ugy latszik ez az egyetlen megoldas. Azt hiszem hiaba perelnenk, ha meg is nyernenk, nem tudnak mit behajtani rajta...

2011. okt. 30. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!