Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » BANKI ELEKTRONIKUS ÁTUTALÁS...

VikiToth kérdése:

BANKI ELEKTRONIKUS ÁTUTALÁS Ha ma 18 óra tájban elektronikusan indítok átutalást x bankból, az mikorra jelentik meg y bankban bankszámlán?

Figyelt kérdés

2013. aug. 29. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Feltéve, hogy belföldi, másnap reggel 9 óra után kicsivel.
2013. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, mindkettő belföldi bank.

2013. aug. 29. 11:50
 3/9 anonim válasza:
16:00 után indított utalásokat már másnapra teszi át,reggel indítja csak a bank.addig függőben van.
2013. aug. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Ez a 9utáni dolog azért nem helytálló, mert pl a Cibnél hajnal fél 5-kor volt a nyitás.. Míg náluk voltam folyton csipogott a telefonom hajnalba :D
2013. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tehát, ha reggel indítják, akkor délelőtt kapja meg a másik bank, majd ők jóváírják a számlán? Így van rá esély, hogy megkapja a kedvezményezett még pénteken?

Megígértem, fontos lenne, de csak este tudok utalni:-(

2013. aug. 29. 15:03
 6/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Elnézést, valóban úgy helytálló, hogy a reggeli rendszernyitás után valamennyivel kapja meg. Az én bankomnál ez 9-kor van, azért írtam 9 órát.


Ha csütörtök este netbankon keresztül átutalod, akkor 100%, hogy megkapja pénteken.

2013. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szuper. Köszönöm!:-)
2013. aug. 29. 15:31
 8/9 A kérdező kommentje:

Most hívott, még nem kapta meg. Tegnap 17.30-kor utaltam. CIB-ből ment OTP-be ... remélem ma még megkapja.

Kicsit utána olvastam. A 16.00 órát követő elektronikus utalásnál az indító bank csak reggel adja fel 8 óra tájban, tehát ettől számított 4 órát belül érhet a kedvezményezett számlájára a pénz leghamarabb. Hát, kíváncsi leszek, mennyire állja ez meg a helyét, mert e szerint ma jó kellene, hogy írják a számláján az átutalt összeget.

2013. aug. 30. 09:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Te még szerencsés helyzetben vagy, kérdező. Németországban dolgozunk a nejemmel. Az ő fizetése a Volksbankban realizálódik, de a folyószámlánk a Sparkasse-nél van. Mire oda átér a pénz, hetekbe kerül. (Ez a fejlett nyugat!) Mondták ugyan, hogy néhány hónap múlva ez már lerövidül majd, de eddig még nem történt változás. Arra hivatkoznak, hogy ezt mindig kézzel kell bepötyögniük a gépbe, és ez időbe kerül. No, de ennyibe?
2013. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!