Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire szerettek kártyával...

Mennyire szerettek kártyával vásárolni? Van minimum limit amit el kell érni vele?

Figyelt kérdés

Kolis leszek, és van bankszámlám, azonban sok pénzt nem szeretnék hagyni magamnál. Ti mennyire szerettek nem kp-ban fizetni a boltban?


Na meg a másik hogy van-e minimum limit, amit el kell érni hogy fizethessek kártyával? Pl.: A tescoban?


Itt nálunk pl. a CBA-ban ami tulajdonképpen nem is CBA csak a jogot vette meg, ki van írva hogy 1000 ft alatt a bankkártyás vásárlás nem lehetséges.


2013. aug. 29. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szeretek azzal vásárolni, olcsóbb.


Nem nagyon találkoztam még ilyen minimum limit-dologgal, szerintem vásároltam már párszáz forintos értékben is kártyával, mikor semmi készpénz nem volt nálam.

2013. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Most hogy pár hét múlva már ez is fizetős lesz szerintem nem nagyon fogja megérni.

Én múlt hónapba a spárba 400ft-ért vettem kártyával.

2013. aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nincs minimum. Minde összegre lehetséges, kivéve ha ők nem hajlandóak rá. Én álltalában azzal fizetek, mert nem kell azon gondolkodnom, hogy van e nálam pénz.
2013. aug. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es van ahol áthárítják, de én Gránitos vagyok, nálunk marad az ingyenes vásárlás.
2013. aug. 29. 22:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A bankod oldaláról nincs limit, és a boltok nagy részében sincs (elég idióta bolt az, amelyik ilyet "bevezet"). Nem mindig vásárolok kártyával ott sem, ahol lehet, de tény, hogy sokmindent.


"Most hogy pár hét múlva már ez is fizetős lesz szerintem nem nagyon fogja megérni. "


Azonnal válts számlacsomagot, vagy bankot...

2013. aug. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is meglepődtem hogy kivan írva egy hatalmas táblán a kis CBA-ban (ami magánkézen van), hogy 1000 ft alatt nem lehet fizetni.
2013. aug. 29. 22:44
 7/9 anonim válasza:
Nincs limit, sokkal kényelmesebb kártyával, én szeretem.
2013. aug. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én mindig kártyával vásárolok, amikor csak tudok, olcsóbb, kényelmesebb, biztonságosabb, nem kell magammal annyi pénzt hordoznom magammal, stb… gyakorlatilag igazi hátrányát nem látom, azon kívül, hogy sok helyen még nem fogadják el.



A minimum limithez: Magyarországon még nem annyira elterjedt, de külföldön sok helyen van minimum vásárlási limit. Ez amiatt van, hogy a boltokba kihelyezett POS terminálokért a boltoknak kell fizetnie, sőt, minden egyes tranzakcióért fizetnek egy minimum összeget és egy bizonyos %-ot a POS üzemeltetőjének. Elkerülendő azt, hogy egy 100Ft-os terméken, amin mondjuk van 5Ft haszon, a bolt kifizessen 6Ft kártyatranzakciós költséget, meghatároznak egy minimum értéket, ahol a profit már visszahozza a kártya költségeit (a számok csak kitaláltak)

2013. aug. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

oké, ez igaz, de ettől függetlenül 500Ft-nál is van profit, maximum nem annyi, mintha kp-val fizetnék.


Jobb helyeken ez nem akadály.

2013. aug. 30. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!