Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok számla nélkül...

Hogyan tudok számla nélkül utalni egy számlára?

Figyelt kérdés

Egy budapest bankos bankszámlára kellene pénzt utalnom de az én kártyámat még nem küldték ki, mert most csináltattam.

Hallottam valami olyasmiről, hogy be kell menni azadott bankba, megmondom hogy hova akarom küldeni, befizetem és úgy jó is lesz. Létezik ilyen? Budapest banknál? És mennyi idő alatt ér a célszámlára a pénz?


2013. aug. 30. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Bemész a Budapest bankba, mondod, hogy be szeretnél fizetni pénzt erre a számlaszámra. Átnyújtasz egy papírt, rajta a számlatulajdonos neve és számlaszáma. Szerintem azonnal ott a pénz.
2013. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előszöris az utaláshoz nem bankkártya kell, hanem bankszámla. Így hiába lesz a kezedben a kártya, csak nézegetni tudod. Viszont ha már kértél kártyát, akkor van már bankszámlád.

Ha van rajta pénzt, és kértél internetbankot, akkor az internetbankon keresztül tudsz utalni. Erre vonatkozik a napközben legfeljebb 4 órás szabály (kivéve ha a számla nem Giro tagnál van, amik a kis takarékszövetkezetek szoktak lenni). De legkésőbb másnap megkapja.

Ha nem kértél, de van rajta pénz, akkor a saját bankodba bemész, és tudsz utaltatni a számládról pénzt a másikéra. Ez esetben mindenképp legkorábban másnap kapja meg.

Ha nincs a számlán pénz, de van kp-d, akkor bemész egy Budapest Bankba, odaadod a pénzt és számlaszámot és pénztári befizetésként rárakják. Ez azonnal rajta lesz, és általában nem kerül semmibe.

Ha messze a Budapest Bank, mehetsz másik bankba is, ahol odaadod a BB-s számlaszámot, átutalják. Ez szintén másnapos lesz, és pénzbe kerül (esetleg nem kevésbe).

Ha másik bank sincs, akkor posta, rózsaszín csekken lehet utaltatni. Ez a legdrágább és leglassabb módja, ez nem biztos, hogy másnap odaér, esetleg 2-3 nap is kellhet.

2013. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

MÉg a kártyámon sincs pénz.

De köszönöm szépen a részletes választ :) /válaszokat:)

2013. aug. 30. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!