Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most kezdtem el az egyetemet...

Most kezdtem el az egyetemet és szeretnék bankszámlát nyitni. Szerintetek milyet nyissak?

Figyelt kérdés

Melyik banknál? Van olyan ahol nincs számlavezetési díj? Egyéb kedvezmények? Mire figyeljek, amikor megnyitom?


A válaszokat előre is köszönöm!


2013. szept. 3. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Diák számláknak sokszor nincs számlavezetési díja. Általában sokan ilyenkor nyitnak és ezt a bankok is tudják így próbálnak minél kedvezőbb ajánlatokat adni a diákoknak, leginkább azért mert a statisztikák azt mutatják, hogy még mindig nehezen váltanak bankot az emberek. Szóval nekik ez egy befektetés. Olcsó diák számlával oda csalogatnak aztán remélik úgyis ott maradsz (hiába lenne 25-30 évesen már egy másik bank kedvezőbb).


Erstenek is, OTP-nek is, CIB-nek is van kedvező diák számlája apróbb különbségekkel és gondolom a többi banknak is, nézz körül. Számlavezetési díj többnyire nincs vagy nagyon minimális, ellenben készpénzfelvétel és utalás nem feltétlen túl olcsó, pláne mostanság.

Egyéb kedvezmények is vannak, legalábbis régen voltak, hogy diákszámla nyitáshoz adtak ajándékokat.

2013. szept. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én az OTP-t javaslom, ingyenes, jó a netbankja, és mastercard-ot adnak.
2013. szept. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Otp szerintem is megfelelő lehet csak ne felejtsd ott magad de legalábbis amikor már nem lehet junior számlád akkor vizsgáld majd felül, hogy nincs e kedvezőbb bank?
2013. szept. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2013. szept. 4. 12:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Erste vagy Budapestbank.

(A CIB-nek már nincs diákszámlája)

2013. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van, a CIB diákszámlacsomagja megszűnt.


Erste a legjobb! Azt javaslom.

2013. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézz utána, elvégre a Te pénzügyeidről van szó. Most én döntsem el?


Nekem Erste diákszámlám van, ennyit segítettem:)

2013. szept. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!