Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy lakáshitel ami még...

Van egy lakáshitel ami még 9milla. A lakás az 50-50%tulajdonni hányad. A hitelben van egy adós és egy adóstárs?

Figyelt kérdés
az adós számlájáról vonják a havitörlesztőt. hogy tudna az adós végleg kiszállni a hitelből, és mi van akkor ha a bank nem tudja sorozatosan levonni a pénzt. meg azt szeretném tudni. hogyan lehetne azt hogy felesben történjen a fizetés hogyan lehetne azt h ne csak az adóstól vonják a pénzt. teszem hozzá azt hogy elválltunk senki nem lakik a lakásban. de az adóstárs vissza akar költözni, de én meg nem akarom felesben fizetni.

2013. szept. 4. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nem túl sok jó megoldás van erre, mert a korábban megkötött banki hitelszerződést nem befolyásolja egy később bekövetkezett válás, ezért a banki követelés továbbra is jogszerű ugyanabban a formában, mint ahogy a kölcsönszerződést megkötöttétek, tehát arra sincs mód, hogy ne tőled vonják, vagy hogy felesben vonják a havi részleteket.


(Ezt a váláskor kellett volna tisztázni. Pl arról meg lehetett volna állapodni, hogy az adóstárs a mindenkor esedékes törlesztő részlet felét köteles megfizetni az adósnak, de ez a megállapodást a bank nem veszi figyelembe, továbbra is csak a főadóstól követelni a pénzt, viszont ha az adóstárs nem fizet, bírósági úton be lehet rajta hajtani.)


Egy lakáshitelből kiszállni a bankban csak akkor tudsz, ha az adóstárs önállóan is hitelképes, vagy ha hoz maga mellé egy megfelelő adóst. Ekkor belemehet a bank egy szerződésmódosításba.


Mivel Te még most is tulajdonos vagy, az is megoldás lehet, ha a lakásban maradó fél megveszi tőled a tulajdonrészedet és ehhez egy új lakáshitelt igényel. (Ehhez is hitelképesnek kell lenni és még egyéb akadályai is lehetnek, pl ha a jelenlegi hitellel eleve túlterhelt az ingatlan, ez nem járható út.)


Ha semmilyen megoldás nem jöhet szóba, akkor már csak az ingatlan eladása marad.


Ha az adóstársad nem hajlandó együttműködni, akkor nagyon nehéz helyzetben vagy, mert még ha bírósági úton kérsz segítséget, a hitelszerződés akkor is érvényes marad és az alapján csak tőled vonják majd a tartozást.

2013. szept. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én lennék az adós társ!!!az adós társ szeretne fizetni,de a jelenlegi 6-órás munkája mellet amiből kap 48eftot meg a gyerek után 12200-ft családit.abból egy albérlet mellet nehéz fizetni a az üresen álló ház felének a törlesztő részletét.Az adósnak el mondtam ha vissza tudok költözni akkor fizetem a felét és a számlákat is.de ez neki nem tetszik.nem arról van szó h az adós társ nem akar fizetni.hanem nem tud.egy albérlet és egy gyerek mellet.
2013. szept. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves adóstárs, tudom, megértem, hogy ez egy nagyon nehéz helyzet, gyakorlatilag egy lakáshitel erősebb kötelék, mint a házasság, mert a hitelből sokkal nehezebb kimászni. Anno én sem tudtam kifizetni a volt férjemet a házból, így rákényszerültem, hogy eladjuk és másik otthont keressünk a két gyerekemmel. Az neki se tetszett volna, hogy egy olyan hitel felét fizesse, ahol ugyan van fél tulajdonrésze, de nem használhatja a lakást.
2013. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a 3as válaszolónak: faceplam
2013. szept. 5. 17:26
 5/5 A kérdező kommentje:
bocs a 2es válaszolonak
2013. szept. 5. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!