Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Új épitésű házat szeretnénk...

Új épitésű házat szeretnénk venni melynek az ára kb 17 milló van kb 5 millió önerönk és szeretnénk a szocpolt igényelni hozzá két gyermekre az elsö most fog jönni a második két éven belül vajon megtudjuk venni a házat?

Figyelt kérdés
2008. júl. 2. 11:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Én 80 ra voltam bejelentve a de beteg állományban vagyok aztán gyesen a férjem 90 re van most be jelentve. Azt hallottam hogy változott a szocpol és még nem találtam semmit róla tudtok valamit?
2008. júl. 2. 11:31
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

tudnátok fizetni? alsóhangon 60-80e havonta, mert kb 10 millát kellene felvenni.

egyébként ingatközvetítős hitelügyintézőt érdemes megkérdezni...

2008. júl. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen ez belevan kalkulálva inkább azt mint az albérletett az sem sokkal kevesebb kb 5-10 ezerrel
2008. júl. 2. 14:35
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

a szocpolt most csak egy gyerekre fogjátok megkapni, terheség nem számít gyereknek, ha kibújt már kettöre.

ha már egy van akkor megelölegezö nem lehetséges.


ez egy otthoni gondolkodás, hogy jobban megéri hitelt fizetni mint hogy albérletet. sajnos sokszor nem ez igazolódik be. ahogy nálatok is egy igen drága lakást akartok venni nagyon kevés pénzböl sok sok hitellel amit ha nem tudtok majd fizetni minden úszik.


én Németországban lakom és itt az emberek nem vesznek fel ilyen marha nagy hitelt. a párom nagyon elvolt hülve hogy otthon miért laknak a fiatalok sajátlakásban a kollégáim 30-25 között voltak és kb a felének volt saját lakása. na ez itt nem kivitelezhetö. egy átlagos család max 35-40 éves korára esetleg tud megengedni egy lakást, házat.

addig albéreltben vannak ami nagyon drága a fizetéshez képest. szóval én nem vennék fel 12 milla hitelt egy igen kevés fieztésre úgy hogy a feleséged meg gyesen van.

2008. júl. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne akarjon sokat a szarka...Legyen már eszetek!Még ha nagy keservesen tudnátok is fizetni a törlesztőt, miből etetnétek a gyerkőcöket??Arról nem is beszélve hogy az még csak törlesztő, és akkor hol van a rezsi!mert gondolom legalább 2 szobája van ennek a háznak, és télen ugyanannyit mint a törlesztő számolj csak rá rezsiként, elvégre a gyerek nem fagyhat meg, meg melegvízben kell fürdetni?

Jobban tennétek ha megelégednétek egy olcsóbb házzal.

Mi is most akarunk venni, azzal a különbséggel, hogy 7 milliónk van, gyerek nincs, és én keresek csak kétszer annyit mint te, tőlem meg többet a párom.Mégsem veszünk ennyi pénzért kuckót.Ne legyetek felelőtlenek, ez már nem csak a ti életetek.

2008. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is új építésű a házunk, mert magunk terveztük és építtettük 3 nagy szoba, tetőtér, 2 fürdő, garázs, nagy kert. Kb fele ennyibe volt, igaz az sem mindegy hogy hol... de gondolkozzatok mielőtt ilyenbe vágtok, mert enni és öltöztetni is kell a gyerekeket, ami szintén nem olcsó.
2008. júl. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
mi két éve vettünk fel hitelt ház építésre és nyolc éven belülre vállaltunk két gyermeket. És előre megkaptuk a szocpolt.
2008. júl. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Elég sokat gondolgoztam már ,régota éltem élünk albérletbe szertnénk végre saját otthont ,hogy a gyerekeimnek legyen hol laknia a jövöjükre kell gondolnom ha nemteszek semmit ugyan erre a sorsra jutnak mint mi, amugy csak hozzá tenném hogy az albérlet nem olcsobb mint a sajátlakás van,hogy kijönn 100-110 ezer ft-ra azt is mindig ki kell fizetni idöre!!!Ugy érzem meg érdemeljük hogy normál körülmények közt élhesünk. Ja és bármikor kirakhatják az embert még gyerekkel is ,a másik meg az van ahova nem is mehetsz gyerekkel mert azt mondják elég kártékonyak (a föbérlök ált.véleménye tisztelett a kivételnek)Szova Elég gáz az országban a helyzett ahoz hogy legyen lakásod vagy bármid csak hitel ha csak nem örököltél vagy valami.Ja és van eszünk is ! A testvérem és a családja is kintél Németországban albérletben egy picive élnek ök csak jobban mint mi .Bár van akinek biztos jobban megy ök mégis elégedetek ott nem ilyen filozofia érvényesül mint nálunk ott jobban segitik az embereket mint itt ,nálunk ez ugy megy TAPOSUK EL A NYOMORULT NÉPET HAD DÖGÖLJÖN ÉHEN HUZZUNK KI A ZSEBÜKBÖL MINDENT ÉS TEHELJÜK LE MÉG JOBBAN a tiszteséges embernek aki szétdolgozta az életét annak ne segitsünk de a mihaszna polgárainknak akik egy kicsit is hangosabbak adjunk lakást házat segélyt mindent és itt NEM CSAK A KISEBSÉGRE GONDOLOK mert vannak mihaszna magyarok is.Nekem fontos ,hogy otthont biztositsak a gyermekeim számára sporolhatnék még 100vagy 200 évig és akkor talán össze jön .De hál istenek a családunk mögöttünk áll és támogat !!!
2008. júl. 3. 06:40
 9/14 A kérdező kommentje:
Még azt hozzá tenném hogy a bejelentett munkabér nem ugyan annyi mint amit az ember általában keres jö neked ha te 180 ezere vagy bejelentve jó munka helyed van.
2008. júl. 3. 06:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez az összeg szerintem is rengeteg a fizutokhoz képest. Igaz, hogy albiból akármikor kivághatnak, de itt is történhet olyan, hogy neadj isten elveszted az állásod , vagy a párod. Akkor pedig kopogtat a bank. Ne haragudj, nem kioktatni akarlak, természetes hogy saját otthonra vágysz, de elégedjetek meg egy olcsóbbal. Hidd el én már szakmámból adódóan nagyon sok ilyen szomorú esetet láttam, hogy jajj de jó ihajj, aztán mégsem:(
2008. júl. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!