Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Átutalásnál "Partnerek közti...

Átutalásnál "Partnerek közti egyedi azonosító" vagy "Közlemény" mezőt érdemes használni?

Figyelt kérdés
Banki átutalásnál a Gránit Banknál két mezőben lehet megjegyzést küldeni, az "Partnerek közti egyedi azonosító" féle rövidebb mezőben és a "Közlemény" hosszabb mezőben. Melyiket érdemes, kell használni? Egyes cél intézmények az egyedi azonosítót használatára nincsenek felkészülve, mások kezelik. Mit ajánlatok erre vonatkozólag? Én eddig ha egy kódot, nem embereknek szánt üzenetet kellett átküldenem, akkor az előbbit használtam, de elbizonytalanodtam.
2013. szept. 5. 07:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A közleményt biztosabb, hogy a másik fél is tudja ovasni, tehát érdemesebb azt használni.
2013. szept. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"Partnerek közti egyedi azonosító"-t minden banknak tovább kell adnia és amikor jóváírják, a kedvezményezett számlakivonatán meg kell jelenítenie, mert az a megbízó és a kedvezményezett ügyfél közötti kód. De valószínűleg nem mindegyik bank kezeli, ezért ha egy szöveget/kódot
2013. szept. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2. válasz folytatása:


mindenképpen a kedvezményezettnek szeretnél küldeni, a közlemény mezőbe írd, én legalábbis ezt tenném.

Vagy mindkét mezőbe beírnám.


(véletlenül küldtem az előző választ mielőtt a mondatatot befejeztem.)

2013. szept. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!