Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az OTP elküldte az utolsó...

Ha az OTP elküldte az utolsó felszólító levelet, mielőtt felmondaná a szerződést lehet még szüneteltetni a befizetést?

Figyelt kérdés

Anyukám került most ebbe a helyzetbe. A levelet augusztus 21.-én küldték ki. Az OTP honlapján olvastam, hogy lehet szüneteltetni a befizetést, ha nehézségbe ütközik az ember, persze ennek is díja van.


Olvastam egy ilyet is:

Ha a lakás-előtakarékoskodó a szerződés megkötését követő 4. hónap végéig a szerződésben vállalt befizetéseit nem kezdte meg, az OTP Lakástakarék a lakás-előtakarékoskodónak felmondást kilátásba helyező levelet, majd azt követően, ha a 6. hónap végéig sem kezdődött el a betétbefizetés, felmondó levelet küld ki.


Ez azt jelenti h az utolsó felszólítástól számítva ha 2 hónapon belül nem kezdi meg az illető rendezni a tartozást felmondják a szerződést? Vagy a 6. hónap elején küldik ki a levelet és van 1 hónapja az embernek, hogy tisztázza azt?


Kérem csak olyanok írjanak, akik 100%ig tisztában vannak az adott helyzettel. A lakásunk a tét.

Édesanyám hallássérült, rokkant nyugdíjas.. Nem azért nem fizette, mert el akarta sumákolni, hanem mert az állam ilyen sz*r helyzetbe kényszeríti. Egy egészséges, halló embernek is éppen elég nehéz fizetni a deviza hitelét.. Akkor egy fogyatékossággal élőnek?!


2013. szept. 5. 20:18
 1/1 A kérdező kommentje:

Olvastam egy ilyet is:

Ha a lakás-előtakarékoskodó a szerződés megkötését követő 4. hónap végéig a szerződésben vállalt befizetéseit nem kezdte meg, az OTP Lakástakarék a lakás-előtakarékoskodónak felmondást kilátásba helyező levelet, majd azt követően, ha a 6. hónap végéig sem kezdődött el a betétbefizetés, felmondó levelet küld ki.


Ez a rész tárgytalan, most tűnt fel még csak, hogy csak a szerződés megkötésekor történik ez.


Akkor, akinek már régóta meg van ez a hitele, az utolsó felszólítástól számítva meddig van ideje fizetni? Neki is csak el kell kezdenie van 0-ra kell rendezni?

2013. szept. 5. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!