Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen alapot érdemes manapság...

Milyen alapot érdemes manapság választani? Kinek milyen tapasztalata van velük? Azt is írjátok bele legyetek kedvesek mióta vagytok annál a cégnél?!

Figyelt kérdés

2013. szept. 8. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Értelmetlen a kérdésed!
2013. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Miért is?!

Neten nem igazán találok olyan fórumokat ahol ilyenről szó volna. Csak olyanok vannak akik úgy állítanak valamit, hogy közben nem részeseik! Örököltem és szeretném valami hasznosba fektetni de nem ingatlanba, ezért gondoltam itt is körbe érdeklődők hátha lesz benne értelmes ötlet is!

2013. szept. 8. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Attól, hogy TE hülye vagy és nem tudsz értelmezni valamit nem biztos, hogy a kérdező az ostoba!
2013. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy M.o. nézem mindenki kiveszi a pénzét, nem beteszi.

Helyedben inkább magam fialtatnám.

2013. szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán értek a pénzügyekhez, házam van, autóm van költeni nem igazán tudnám olyanra amire szükségem lenne. Így nem igazán tudom, hogy hogyan kéne fialtatni! Nekem csak egy egyszerű szakmunkásom van és gyárban melózok. De nekem ez jó szeretem csinálni szóval nem vállalkoznék belőle.
2013. szept. 8. 21:17
 6/8 Flector 67 ***** válasza:
Concorde Rubicon, OTP EMDA, SUPRA.
2013. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én most a Concorde Hold-ot és az OTP Prémium Származtatott Alapok Alapját ajánlom fele-fele arányban, nagyjából a portfóliód 1/3-ára, a többi mehet prémium állampapírba.


Hogy miért? Egyrészt banki kamatok, kötvény kamatok a béka feneke alatt, kötvény alapok veszélyesek, mert ha a kamatok növekedésnek indulnak, hatalmas lesz a bukta, lefelé meg nincs tér, tehát nem lehet kamatcsökkenéssel extra hozamot elérni. Részvény alapokat általában nem érdemes venni, a hazai tőzsdén viszont már kaphatóak ETF-ek, amelyeknek kisebbek a költségei, ha már a részvény piacokban bíznál, de ez mindig kockázatos dolog.


Ezért nyilván marad az abszolút hozamú alap. Szvsz normálisan működő AHA-ja csak az OTP-nek és a Concorde-nak van. Ilyen a Supra, EMDA, Citadella, Platina Pí, Vakmajom. Az általam ajánlott két származtatott alapok alapja a két alapkezelő fontosabb származtatott alapjait tartalmazza, persze külön is meg lehet őket venni, de akkor is mindenképpen érdemes legalább ennyire diverzifikálni, mert az említett alapok eltérő befektetési stratégiát alkalmaznak, van hogy egyik adott időszakban alul., másik felülteljesít, viszont a két alapok alapjával vagy azok összetevőivel viszonylag stabil hozamot lehet elérni.

2013. szept. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezekben az abszolút hozamú alapokban amúgy az a jó, hogy a hozamuk nem a piaci kitettségtől, hanem az alapkezelők döntéseitől függ, tehát adott esetben romló részvény és kötvény árfolyamok mellett is jól hozhatnak, de fordítva is igaz, erősödő piacon is előfordulhat hogy az portfólió kezelő rossz döntései miatt esik. Szvsz a legjobb hazai AHA-k benne vannak az általam ajánlott két alapok alapjában.
2013. szept. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!