Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki dolgozott már külföldön...

Aki dolgozott már külföldön mi a tapasztalata? Van olyan akit átvertek? Hova érdemes kimenni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én fél évig Ausztriában dolgoztam, akkor minden rendben ment és nagyon jó hely volt.

De nagyon meg kell nézni, hogy milyen a hely.

Mert az egyik női jó ismerősöm 3-4 hónapja dolgozott kint Németországban kaszinóban takarítóként és nagyon csúnyán megjárta. Nem fizették ki, és úgy kellett kimenni érte pár keményebb barátommal, mert nem akarták haza engedni.

Szóval nagyon kell vigyázni.

2013. júl. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az szép dolog lehetett :S

És te, hogy jutottál ki?ismerőssel voltál vagy csak egyedül?

2013. júl. 21. 23:29
 3/12 anonim ***** válasza:

Én 7 éve dolgozom Angliában, és eddig még soha nem vertek át.

Aranyszabály.

Ne magyar cégekhez menj dolgozni, ne magyar ügynökségektől várd a lehetőséget.

Ha külföldön akarsz dolgozni, és biztos akarsz lenni hogy be vagy jelentve, rendesen megfizetnek akkor egyénileg keress munkát magadnak. Mindegy melyik ország a cél.

2013. júl. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondod h pl. menjek ki svájcba ott nézzek munkát és ne itthon közvetítők által
2013. júl. 21. 23:35
 5/12 anonim ***** válasza:

második vagyok..

Igen, én azt mondom, hogy ha tudod a kitűzött ország nyelvét, és nem okoz gondot a kommunikáció, akkor menj ki, és egyénileg ott keress állást magadnak.

Tapasztalatból mondom (igaz nem Svájc esetében) hogy kint a munka közvetítőcégek megbízhatóbbak, sőt sokszor csak az utcát járva is be lehet szaladni munkákba amit simán csak a kirakatokban hirdetik, vagy bemész kisebb cégekhez és rákérdezel..

2013. júl. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Te mit dolgozol odakint?
2013. júl. 21. 23:57
 7/12 anonim ***** válasza:

Én egy kisvárosban dolgozom egy munkaközvetítő irodában..

Sok év kellett mire idáig eljutottam..:)

2013. júl. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Akkor neked ez úgy mond a szakmád vagy nem?

Mert pl én villanyszerelőként akarok kimenni akkor sok esélyem nem lenne pl londonba ugye?

2013. júl. 22. 00:02
 9/12 anonim ***** válasza:

megint én vagyok.. Nem a szakmám, csak jó helyen voltam jó időben, és volt "protekcióm" addigra. De pár év alatt szépen kitanultam..

Londonban (és egész Angliában) csak akkor lenne esélyed villanyszerelőként dolgozni, ha a szakmai vizsgáidat honosítod, és kint Angliában külön leteszel egy munkavédelmi vizsgát. (tavaly 500 font volt a vizsgadíj)

Ha ezek megvannak, ha megfelelő nyelvtudásod van, akkor érdemes előbb mester mellé menni inasnak, hogy igazolni tudj 1 év gyakorlati helyet. Utána már biztosabban fogsz tudni nem gyakornoki állást kapni..

Pont a villanyszerelés az a munka amit külföldi szakmaként nem fogadnak el, csak külön vizsga papírokkal.

(a férjem is villanyszerelő)

2013. júl. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök neki :S

Köszönöm a válaszokat remélem hogy nekem is sikerül kijutnom

2013. júl. 22. 00:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!