Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamentával kombinált...

Fundamentával kombinált hiteltnél van aki megkapta a fundában lévő pénzét még lejárat előtt? Hitelrendezéshez.

Figyelt kérdés
Már egy hónapja küldözgetnek ide-oda és levelezgetünk hogy kifizetném a hitelt de a fundamentát használnám hozzá erre ma is kaptam egy papírt hogy nem fogadják el a kérelmemet mert a banknak kell kérni, de hát már az is kérte! Van aki nem kapta vissza a pénzét a fundamenttól?

2013. szept. 10. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kombinált hiteled van, akkor a hitel mellé a megtakarítás be van zárolva. Az onnan csak a bank hozzájárulásával engedhető ki, hiszen az a biztosíték. Döntési joga pedig a banknak van ezzel kapcsolatban, nem a Fundamentának. Ez véletlenül nem egy Erste kkombi hitel? Ne fogadj el válaszokat bemondásra, ha a bank valóban kérte, akkor annak nyoma kell, hogy legyen. Végig kell játszani a játékot, nem szabad megelégedni fél válaszokkal. -"Kérelmezték a Fundamentától, hogy kiengedjék a hitel mellől a megtakarítási részt?"

-"Igen"

-"Mit reagált a Fundamenta? Látni szeretném az erről szóló választ írásban". Ki kell szorítani a végeredményt, különben megvezetnek. A banknak ugyanis nem nagyon fűződik érdeke ahhoz, hogy a hitel idő előtti visszafizetésének utat engedjen, mert az neki veszteség.

2013. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is azt érzem hogy nem akarják hogy kifizessem vagy ennyire bénák dolgoznak ott hogy nem tudják mit kell kitölteni (Unicredit). Többször voltam bent és kétszer írtam is ott papírt hogy felbontsák a fundát azt hittem már minden oké de ma kaptam a levelet hogy nem lehet mert ők nem kaptak "hivatalos íratott róla". Már nem tudom mit kéne tennem hogy végre elindítsák ezt az egészet mert már egy hónapja csak tologatják, persze a törlesztőket vonják :(
2013. szept. 10. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:
hívd fel a Funda ügyfélszolgálatát 06 1 4118181 (szerződésszám, személyes adatok kellenek) kérdezd meg, mit látnak a rendszerben, elment-e az Unicredit felé kérelem azzal kapcsolatban, hogy kiengedhessék a számlát a hitel mellől. A call centeres látja azt is, ha igen, azt is, ha nem. Ha részükről megtörtént a megkeresés, akkor az Unicredithez be kell menni és barátságosan megemlíteni a PSZÁF nevét.
2013. szept. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mint előttem jószándék írta, a Fundamenta megtakarításod zárolva van a hiteledbe. Ezt csak két esetben oldják fel. Az egyik lejáratkor, akkor ugye ez már természetes, beletörlesztődik a hitelbe. A másik pedig végtörlesztéskor. Előtte azonban a bankoddal (UniCredit) teljesen le kell rendezned a hiteledet. Ekkor a megtakarításod úgymond "visszakerül" a Fundamentához, és rendelkezhetsz vele a szokott módon, az állami támogatásról is!
2013. szept. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!