Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamentával kombinált...

Fundamentával kombinált hitelnél lehet egyszeri nagyobb összeget befizetni a Fundamenta számlára?

Figyelt kérdés

MKB Banknál, fundamentával komb. svájci frank alapú lakásvásárl.hitelünk van. A szerződésben 6.250.000 a vállalt összeg, de sajnos csak az állami tám.+saját bef. tudjuk betörleszteni, mert nincs ingatlan,amire rá lehetne terhelni a felvett, kedvezményes hitelt a Fundamentától. Szeretném tudni, hogy egyszeri nagyobb összeget rá lehet-e utalni a Fundamenta számlára szerződésmódosítás nélkül és, ha igen, ezt a + összeget is automatikusan jóváírja-e a Bank a megtakarítási idő után?

Ehhez kapcsolódó kérdésem, hogy az OTP-nél nyitott lakáskassza szerződésben fogl.megtak.összeg felhasználható-e az MKB banki hitel előtörlesztésére, és mi ennek az útja?


2013. jan. 5. 08:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem állítom, hogy értem a problémát. Tehát felvettetek egy ltp-vel kombinált MKB-s hitelt lakásvásárlásra. Igaz?

Többletet befizetni felesleges, a megtakarítás nem jár le tőle korábban, állami támogatás is csak a szerződésben vállalt, havi rendszerességgel fizetett megtakarítás után jár. A megtak.idő lejáratakor viszont a teljes megtakarítás kamattal, állami támogatással együtt a hitel tőkerészébe törlesztődik bele, így akkor egy jelentős csökkenés következik be a tőketartozásban, a havi törlesztők mértékében és akár a futamidőben is. Tehát amennyiben te ezen felüli összeget akarsz a hiteledbe beletolni, akkor azt közvetlenül a banknak tudod befizetni, vagy nyitsz belőle még egy ltp számlát és azt is beleforgatod a hitelbe lejáratkor. Lakáscélú hitel kiváltása lakáscélnak minősül, így a Fundamenta elfogadja.

OTP-s kérdésedre nem tudok egyértelműen válaszolni, elméletileg nincs akadálya az előtörlesztésnek.

2013. jan. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 okoskatörp ***** válasza:

AZ OTP-s LTP is felhasználható lakáscélú hitel kiváltására.


Arra ügyelj, hogy egy adószámhoz lehet több LTP-t kötni, de egy naptári évben csak egyre fogsz állami támogatást kapni a törvény szerint. Ha több LTP szerződésre van szükség, akkor a második kedvezményezettje egy "közeli hozzátartozó" legyen, akkor felhasználhatod mintha a tiéd lenne.

Közeli hozzátartozó a testvér, szülő, nagyszülő, gyerek, unoka, házastárs. Figyelem, az élettárs csak akkor ha bejegyzett élettárs!

2013. jan. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 okoskatörp ***** válasza:
Az OTP-s LTP-nél csak a teljes megtakarítást (befizetés+állami támogatás+kamat)tudod igénybe venni, nem a szerződéses összeget, mivel az OTP nem áll be jelzáloggal más bank mögé második helyre. Számíts rá.
2013. jan. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm,a válaszokat! Pontosítani szeretnék;A fiam vette fel a 7 milliót az MKB banktól Fundamentával kombinálva,2007-ben, 8 évre, 20 ezer havi megtakarítással Én (az édesnanyja)vagyok a kedvezményezett. 2015-ben jár le a megt.idő,de nem tudunk élni a Fund.által nyújtott,kedv.kamatozású hitellel,(ami a bef.saját összeg+állami tám.+ kamat felül járna),ezért gondoltam, hogy ha +-ban tudnánk bef.a még hátralévő időben pl.500 ezer Ft-ot a fundamenta szlá-ra,akkor azzal is csökk.az eredeti tőke összeg. (Mivel az MKB-val kötött szerz.úgy szól, hogy a megt.idő elteltével a szlán lévő teljes összeg jóváírásra kerül a tőkerészben).

Az OTP-nél én kötöttem a fiam nevére 20 ezer Ft-ra, 4 évre lakáskassza szerz.-t., mert most nem kellett nyitási összeget fizetni, és mi nem akarjuk egyik helyen sem felvenni az adható kölcsönt, mert nem is tudnánk. Szeretnénk megszabadulni folyamatosan, ahogy az anyagi leh.engedik az egész hiteltől,mert idegileg (összetörtem a kocsim,stb.)is, és fizikailag is belerokkanok ebbe az egészbe)A 180 Ft-os rögz.vonatkozó kérelem benyújt.került decemberben. A tanácsot, ötletet nagyon megköszönöm.

2013. jan. 6. 07:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha van plusz pénzetek, amivel csökkenteni szeretnétek a tőketartozást a banknál, akkor nem a Fundamentába kell befizetni, hanem közvetlenül a bankba előtörlesztés címén.

Ennek díja van, de nem vészes. Az előtörlesztett összeg max 2%-a lehet, de általában a bankok ennél kevesebbet számolnak fel érte.

2013. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Még egy homályos pont van, amit nem értek: "de nem tudunk élni a Fund.által nyújtott,kedv.kamatozású hitellel"

Miért nem tudtok élni vele?

2013. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Számomra nem homályos ez a pont, mert sajnos sokan nem tudnak élni a kedvezményes hitellel azért, mert ez a hitel is jelzálog alapú, mint az eredeti lakáshitel is, ami mellé kötötték a megtakarítást.

Törvényi szabályozás szerint nem lehet egy ingatlant jobban terhelni jelzáloggal, mint 80%, ha HUF alapú a hitel, viszont ha EUR hitel van terhelve az ingatlanra, akkor csak 60%-ig terhelhető, más devizanem esetén pedig csak 45%.ig.


A kérdezőnek már eleve túl van terhelve a háza a deviza alapú hitellel, ezért nem tud fedezetet biztosítani a Fundamenta hitelének.

2013. jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen valószínű, hogy egy 1x-ri előtörlesztést, ha tudunk, csinálunk. Megérdeklődtem az MKB Bankban egyszer van lehetőség ingyenes előtörlesztésre, max: 999.999 Ft összegben.Ha ezt meghaladja, már fizetni kell érte és még feltétel, hogy az előző évben nem történt előtörlesztés.

Persze más Banknál pl. Ersténél nem így van (ott én vettem fel hasonló hitelt). Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 7. 07:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Még ha díjköteles az előtörlesztés, akkor is megéri később előtörleszteni, mert az előtörlesztési díjat a kormány maximalizálta 2%-ra.
2013. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves Cseresznye! köszönöm a választ, már csak azt nem tudom, hogy a fundamenta megtak.számlára egyszeri nagyobb összeget befizethetek-e, pl. 300 ezer forintot? (ez a kombi hitel az MKB-nál.)
2013. jan. 9. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!