Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek hol találhatok...

Szerintetek hol találhatok tőkével rendelkező embert, vállalkozásom bővítéséhez?

Figyelt kérdés
Állattartással foglalkozom ( sertéshizlalással) szeretném bővíteni, sajnos több bank vissza dobta a hitelemet( több társammal együtt) de csak azért mert kicsi a vállalkozásom és csak pár milliót szerettem volna, ehhez a pár millióhoz kértek plusz csoportos beszedést és hogy tegyek le egy milliót ami csak a hitel lejárta után vehetek ki stb. Van tehermentes ingatlanom és jóvalmagasabb kamatot fizetnék mint a bank a betett pénzekre. ha valakit érdekel a többit privátban ha esetleg valakinek van bank fiók vezetője azt is szívesen fogadnám.Bár már több bankban és takarék szövetkezetben próbálkoztam

2013. szept. 14. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy bank nem ok nélkül dob vissza egy hiteligénylést. Ez alapján nem fognak tömörülni a privát befektetők, akiknek ez sokkal rizikósabb, mint a banknak.
2013. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"ehhez a pár millióhoz kértek plusz csoportos beszedést és hogy tegyek le egy milliót ami csak a hitel lejárta után vehetek ki stb. "---letétet kérnek a hiteledhez? Ez valamilyen MLM-es hitel pl. mint a legyen önnek is álomlakása?

Lehetséges lenne, félreértetted a bankot?


Mi lenne a fedezet a hitelre? A tehermentes épület? A bank szerint nem ért annyit, mint a hiteligénylés, akkor egy hétköznapi befektető mit kezdene vele?


Másrészről ha hitelt akarsz, akkor nem a betéti kamatot kell túlszárnyalnod, hanem a hitelkamatot + nem ártana egy jó fedezet sem!

2013. szept. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Őstermelő vagyok fél éve. Mivel nincs 1 lezárt évem (az állattenyésztés viszont most sokkal jobban megéri, mint évekkel ezelőtt, a takarmány sokkal olcsóbb, és magasabbak a felvásárlási árak), ezért gondoltam, hogy bővíteném az állatlétszámot, de csak kezdő vállalkozóként kaphatok hitelt. Mindenki csak hirdeti a hitelt, hogy kezdő vállalkozó is kaphat, de ez csak handa-banda, mert nagyon komoly feltételeket kérnek. Hiába rendelkezem 1 kisebb budapesti családi ingatlannal, ez kevés. Ez mellé kértek csoportos beszedést, sőt volt aki azt kérte, hogy tegyek be 1 millió forintot(ez egy takarékszövetkezet volt). Tehát Mo.-n ma kezdő vállalkozóként nem kaphatsz hitelt. Még a bankban dolgozók is megdöbbentek, hogy mindent amit kértek, bevittem: előszerződést 1 évre, felvásárlói neveket stb, de rajtam kivül 6 hitelből csak 1et fogadtak el, azt is csak azért, mert volt mögötte egy 150 milliós cég. És ezért gondoltam azt h keresek egy befektetőt, felajánlom az ingatlant, és fizetek jóval magasabb kamatot, mint a mostani betéti kamatok. Remélem kielégítettem a kíváncsiságotokat, ha ezek után tud valaki befektetőt, vagy olyan bankot, takarékszövetkezetet, amit én még nem próbáltam, mindenre nyitott vagyok, hiszen csak dolgozni szeretnék.

Várom a hozzászólásokat, de a negatív kritikátokat kérem mellőzzétek, mert már elegem van a buta emberektől.

2013. szept. 16. 11:01
 4/4 anonim ***** válasza:

" mert már elegem van a buta emberektől."


Olvasd vissza ezt a 3 soros szöveget, amit írtál, számold meg benne a helyesírási hibáidat (két kezed nem lesz elég...) és gondold át ezt a kijelentésedet.

2013. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!