Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tőlem elvihet bármit is a...

Gipsz Jakab24 kérdése:

Tőlem elvihet bármit is a végrehajtó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Próbálom rövidre fogni: Ketten élünk édesanyámmal egy lakásban (bérelt). Neki folyamatban van banki tatozás miatt egy végrehajtás. Nekem rengeteg indóságom van itt, szinte a legértékesebb dolgokat mind én hoztam ide. Sajnos számlával nem tudom igazolni. Ráadásul nem is ide vagyok bejelentve lakcímkártya szerint. Ennek is megvannak az okai. Hogy tudnám bebiztosítani magam? Először is gondolom nem árt ide bejelentkeznem állandó lakcímre. Másodszor olvastam (ügyvédi tanács), hogy egy nyilatkozatot kell írni, hogy mi az én tulajdonom, két tanúval aláíratni és kész. Ez működhet? Ha igen, érdekelne, hogy hogyan is néz ki egy ilyen nyilatkozat, hogy jogilag ne lehessen belekötni. Köszönöm előre is a válaszokat!

2013. szept. 17. 09:13
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem tudod számlával bizonyítani, hogy abban a lakásban, ahol te nem is laksz, valami a tied, akkor mindent elvihetnek.


Erről a nyilatkozatról nem hallottam még, de lehet, hogy működik - szerintem ott kérdezz rá a részletekre, ahol ezt olvastad.

2013. szept. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyilatkozatot írhatsz, tanúztathatod is, de hogy a végrehajtó elfogadja-e, az csak rajta múlik (végrehajtója és ügyfele válogatja)
2013. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!