Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 3 gyerek után milyen kedvezmén...

3 gyerek után milyen kedvezmények vannak manapság?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, csak kíváncsiságból kérdezem, nem rosszindulatból.Nekem már 2 felnőtt gyerekem van,nem vagyok már képben etéren...

Környezetemben van aki emiatt vállal 3. gyereket,nem túl jó kapcsolatban.Ennyire megérné??Pl.évekig albérletben laktak, most lakást vettek,gondolom, igénybe vették a szocpolt.De csak élettársak.


2013. szept. 21. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:

-szocpol de csak új építésű társasházra vagy építkezésre lehet, ami kb annyival több is mint a szocpol

-gáz ár támogatás

-ha mindhárom gyerek szülővel van akkor ingyen buszozhatnak

-ingyen tankönyv

-oviban/iskolában ingyen étkezés

-értelem szerűen több családi, több adókedvezmény amit ha nem keres nettó 500 ezret akkor nem is tudnak érvényesíteni, bár jövőre állítólag ebben lesz változás

- és hát nagyon sok nőnek azért fontos a haradik mert azzal otthon maradhat gyet-en a legkisebb 9 éves koráig vagy ha a legnagyobb előbb lesz 18. akkor addig. Bár a gyet annyi mint a gyes havi nettó 25 ezer.


Szóval inkább az a gyerek becsúszott mint tervezett és nem akarták azért elvetetni, mert ezekért nem éri meg.

2013. szept. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem tudom, lehet.

Bár a nőnek nincs mhelye,nemigen dolgozott még soha,és ez is jól jön...

2013. szept. 21. 19:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Ingyen tankönyv??? 57 ezret fizettem a 2 iskolásnak az "ingyen" tankönyvre, ami még ide sem ért!

Sosem volt ingyen étkezés, arra csak 50%-ot adnak.

Ami kedvezmény, hogy a 230 ezres fizetésemből, kézhez kapok 198 ezret. Tehát adót nem vonnak.

Én utazásról sem hallottam buszon. Esetleg vonaton 90%.

2013. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!