Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel felé valaki kért...

Diákhitel felé valaki kért már méltányossági kérelmet?

Figyelt kérdés

Sajnos családi és egyéb okok miatt abba kellett hagynom az egyetemet, munkát sajnos nem találtam. Jelenleg egy Tamop-os képzésben veszek részt . Édesanyámmal és testvéremmel élek , édesanyám rehabilitációs járadokot kap, testvérem ő is Tamop-os képzésben tanul. Elég nehéz anyagi körülmények között élünk, és a napokban kaptam egy levelet a Diákhiteltől hogy végrehajtás felé küldik a levelemet ha nem fizetem be. Irtam nekik de részletfizetést kaptam , igen ám, mivel nincs jövedelmem így még azt se tudom fizetni.

Nem tudom ebbe a helyzetbe mit tehetnék volt már valakinek hasonló tapasztalata?

Azt is megírtam nekik levélbe, hogy ahogy lesz munkám, mindenképpen szeretném törleszteni..

Kérem valaki segítsen!Előre is köszönöm a válaszukat!



2013. szept. 25. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon indokolt esetben lehet kérni törlesztés felfüggesztését, de maximum vagy 5 hónapra csak. A diákhitel is hitel, kibúvó nincsen alóla. Próbáld meg a fizetés ideiglenes felfüggesztését, hátha engedik, de sok esélyt nem látok, ismerek pár diákhitelest, és rosszabb anyagi helyzetben voltak, mégsem kaptak semmit sem, sajnos.De egy próbát mindenképpen megér azért.
2013. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Egy próbát megér de havi8 ezret nem tudsz valahogy össze szedni legalább.

Menjetek el dolgozni a suli ilyen helyzetbe luxus mindhármótoknak.

Esetleg önkormányzatnál egyszeri rendkívüli segélyt kérhetnél.

2013. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12 hónap után adják csak tovább a hiteled. Én idén még biztos nem fizettem egy fillért sem. Előtte is félévente egy nagyobb összeget. Küldtek leveleket, fel is hívtak, mondtam, h ha van pénzem fizetek, ha nincs, nem fizetek. Sosem volt eddig még gond vele.
2013. szept. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem 2-2,5 hónapja szüntették meg a szerződésemet, mert nem tudtam fizetni, és a következő levél az apehtól a letiltás, ami ma jött, de már a munkáltatómnak is kiküldték, szóval nagyon ne bizakodj! :(
2013. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!